Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Taaaka ryba!

Nadchodzą zimowe chłody. Warto jednak pamiętać o przyjemnych słonecznych dniach, których doświadczaliśmy jeszcze w niecałe dwa miesiące temu. Pozwoliły one na zorganizowanie pikniku plenerowego połączonego z połowem ryb oraz pieczeniem ziemniaków.

Do kompleksu rekreacyjnego w Dzięczynie zjechało blisko dwieście osób. Byli to uczestnicy i ich opiekunowie ze Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu pięciu powiatów gostyńskiego, pleszewskiego, leszczyńskiego, kościańskiego i rawickiego. Przybyli też podopieczni ze stowarzyszeń osób niepełnosprawnych oraz członkowie rodzin z powiatu gostyńskiego.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników festynu integracyjnego przez Swietłanę Figiel kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz posła RP Wojciecha Ziemniaka, część uczestników udała się nad pobliskie stawy, nad którymi stanęła do zawodów wędkarskich, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Perkoz”. Jak wspomina jeden z uczestników Paweł - Pod okiem profesjonalnych wędkarzy uczyliśmy się trudnej sztuki łowienia ryb. Panowie ze Stowarzyszenia „Perkoz” pokazali nam też kilka wędkarskich sztuczek i tajemnic. I złowiłem taaaką rybę!

Po godzinie zmagań pierwsze miejsce w zawodach wędkarskich zdobyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Drugie miejsce złowił Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie. Trzecie miejsce zajęli wędkarze amatorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie. Pozostałe grupy zajęły ex aequo czwarte miejsce.

W tym samym czasie, dla pozostałych uczestników na terenie kompleksu rekreacyjnego w Dzięczynie odbywały się konkursy i gry. Najwięcej emocji dostarczyło szukanie skarbów ukrytych przemyślnie przez organizatorów.

Przygotowano też dla wszystkich uczestników pieczone ziemniaki z ogniska, pyszną zupę, słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę.

Główny ciężar przeprowadzenia tej imprezy wziął na siebie Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie. W festynie wzięli też udział pracownicy socjalni Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Prezes Stowarzyszenia „DZIECKO” Mirosław Sobkowiak podkreśla: - Oprócz przeprowadzenia zajęć upowszechniających wędkarstwo jako zajęcia z przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnością i ich środowisk rodzinno-towarzyskich, pokazujemy i uczymy praktycznie, jak ważne znaczenie rehabilitacyjne ma relaksacja i to szczególnie ta w kontakcie z naturą i wśród znajomych i przyjaciół. Dlatego zajęcia miały charakter plenerowy, połączony z festynem integracyjnym.

Festyn integracyjny zrealizowano w ramach projektu „Jesteśmy - wspieramy - program aktywizacji osób niepełnosprawnych w powiecie pleszewskim oraz gostyńskim”. Jego celem jest dostrzeżenie i upowszechnienie potrzeby przyjścia z pomocą szczególnej grupie ludzi - osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskim oraz pracownikom wspierającym te osoby. Realizatorami projektu są Stowarzyszenie Centrum Rozwoju w Pleszewie i Stowarzyszenie „DZIECKO” w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie. Projekt otrzymał grant finansowy w otwartym konkursie ofert w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Realizowany jest też ze środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO” i Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie.
Taaaka ryba 2016 01
Taaaka ryba 2016 02
Taaaka ryba 2016 03
Taaaka ryba 2016 04
Taaaka ryba 2016 05
Taaaka ryba 2016 06
Taaaka ryba 2016 07
Taaaka ryba 2016 08