Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wernisaż plastyczny

Prace 28 artystów niepełnosprawnych zostały zaprezentowane w czasie wernisażu „Wszystkie zwierzęta, małe i duże”, który miał miejsce w kinie „Pod kopułą”. Był on podsumowaniem warsztatów kalkografii i rysunku tuszem przeprowadzonych w ramach projektu „Integracja przez sztukę i sport”, którego poszczególne działania uzyskały dofinansowanie przez Powiat Gostyński i Gminę Gostyń.

W wernisażu oprócz uczestników projektu ze Środowiskowych Domów Samopomocy: w Gostyniu, w Chwałkowie, w Kąkolewie, w Lesznie, w Rawiczu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie i Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu, ich opiekunów, członków rodzin, terapeutów, plastyków udział wzięli zaproszenie goście: przedstawiciele Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń, Muzeum w Gostyniu i Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

Kierownik ŚDS w Gostyniu Violetta Skorupska przedstawiła działania realizowane w projekcie. Podkreśliła, że te wydarzenia ukazują talenty i sposób postrzegania świata zwierząt przez osoby potrzebujące wsparcia. Plastyk GOK „Hutnik” Marek Ratajczyk, podsumowując warsztaty, podkreślił, że był to mile spędzony czas, a uczestnicy projektu wykazali się sumiennością, dokładnością i sporym talentem. Prezes Stowarzyszenia „Ja też pomagam” Grażyna Skorzybót podkreśliła, że projekt spełnił zakładane cele, gdyż uczył aktywności i budził pasje artystyczne. Alicja Jerszyńska prezes Stowarzyszenia NOE opowiadała o współpracy schroniska dla zwierząt z ŚDS. A dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Piotruś Pan” przedstawiły sympatyczny montaż słownomuzyczny zatytułowany „Pieskie życie”. Na koniec otwarcia wernisażu uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy i upominki od organizatorów.

Przybyli obejrzeli prace powstałe w ramach projektu, podziwiając i technikę i wrażliwość artystyczną niepełnosprawnych twórców.

Wernisażowi towarzyszyła wystawa fotografii obrazujących ciekawe chwile z warsztatów plastycznych. Zdjęcia te znalazły się też w folderze upamiętniającym projekt.
Prace plastyczne będzie można oglądać w salce klubowej GOK „Hutnik” do końca grudnia.

Organizatorami wernisażu i warsztatów plastycznych były Stowarzyszenie „Ja też pomagam”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, Gostyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt NOE oraz Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”.
Wernisaz plastyczny 2016 01
Wernisaz plastyczny 2016 02
Wernisaz plastyczny 2016 03
Wernisaz plastyczny 2016 04
Wernisaz plastyczny 2016 05
Wernisaz plastyczny 2016 06
Wernisaz plastyczny 2016 07
Wernisaz plastyczny 2016 08