Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Zastępcza Babcia i Wnuczka

Koło Gospodyń Wiejskich w Chwałkowie we współpracy ze Stowarzyszeniem „BAZA” realizuje projekt „Zastępcza Babcia - Zastępcza Wnuczka”. Projekt przede wszystkim integruje międzypokoleniowo mieszkańców wsi Chwałkowo oraz ma na celu aktywizowanie osób starszych do działalności na rzecz swojego środowiska. Realizatorzy projektu, stwarzając młodym możliwość poświęcenia seniorom części swojego czasu, dają szansę seniorom na włączenie się w życie społeczne i motywują ich do działań.

- Poprzez dotarcie do osób starszych przez wolontariuszy chcemy ich zaktywizować, aby wyszli z domu, rozmawiali, spędzali czas z kimś, kto ich wysłucha, kto pomoże w trudnych, ale też zwykłych sprawach dnia codziennego. Często zapomina się, że starość czeka każdego człowieka. Natomiast młodym wydaje się, że jest ona daleko - podsumowuje Pani Honorat Biernat Przewodnicząca KGW w Chwałkowie i dodaje - Kolejne etapy projektu już za nami. Odbyło się międzypokoleniowe spotkanie integracyjne dla mieszkańców Chwałkowa, połączone z konkursem wypieków, ogniskiem z kiełbaskami, grami i zabawami dla dzieci i dorosłych. Realizatorom projektu udało się zaktywizować dużą grupę mieszkańców Chwałkowa do wspólnych działań i pokazać, że można wspólnie się bawić, razem spędzić czas, rodzinnie, bez komputerów. Bawili się wszyscy razem, mali z dużymi, starsi z młodszymi.

Dodatkowo tym projektem KGW w Chwałkowie wzmacnia swoją pozycję w środowisku. Koła gospodyń wiejskich pełniły kiedyś bardzo ważną rolę w środowisku wiejskim. Od paru lat ponownie obserwuje się wzrost aktywności kół gospodyń wiejskich, gdyż dzisiejsze młode kobiety, których mamy czy babcie działały w takich kołach, chcą kontynuować tradycje ludowe, dorobek kulturowy i społeczny. Obecne członkinie KGW zauważają potrzebę modernizacji wsi, jej odnowy, korzystania z możliwości finansowych jakie stwarzają np. fundusze czy konkursy. - Dzięki wspólnemu działaniu mamy szansę polepszyć wizerunek wsi i stworzyć przyjazne miejsce do życia dla wszystkich mieszkańców wsi i ich rodzin - dodaje jedna z działaczek KGW w Chwałkowie.

Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Chwałkowie nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem „BAZA” i pozyskał na realizację projektu „Zastępcza Babcia - Zastępcza Wnuczka” środki finansowe w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie” i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Powiatu Gostyńskiego oraz Gmin Borek Wlkp., Piaski, Krobia, Pępowo, Poniec, Pogorzela, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, ZUPTOR - Zakładu Usług i Realizacji Postępu Technicznego w Gostyniu, firmy MONDI SIMET SA w Grabonogu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.

KGW w Chwałkowie dziękuje za wsparcie i pomoc okazaną przy realizacji projektu Stowarzyszeniu „BAZA”, Sebastianowi Czwojdzie Burmistrzowi Krobi, Januszowi Mikołajczakowi sołtysowi Chwałkowa, Radzie Sołeckiej w Chwałkowie, Domowi Pomocy Społecznej w Rogowie, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Dawidowi Kaczmarkowi. Dziękuje też za owocną współpracę licznym wolontariuszom, oraz sponsorom: Mleczarni w Gostyniu, Piekarni - Ciastkarni Grzegorza Jesiaka w Krobi, Zakładowi Zielarskiemu KAWON - HURT Nowak w Gostyniu, Wytwórni Makaronów MAKROM Marek Giernalczyk w Krobi, Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu „Jolpex” Mariusz Maćkowiak w Chwałkowie, HJH Polska Sp. z o. o. Pudliszki, Agro Instal Paweł Chudy w Krobi, Sklepowi Wielobranżowemu Lidii Jankowiak w Krobi, Salonowi Kosmetycznemu ALEKSANDRA w Krobi, Gminnemu Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana Bzdęgi z Domachowa w Krobi oraz Firmie Bowling-Bilard Club w Gostyniu.
Zastepcza Babcia i Wnuczka 2016 01
Zastepcza Babcia i Wnuczka 2016 02
Zastepcza Babcia i Wnuczka 2016 03
Zastepcza Babcia i Wnuczka 2016 04