Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Zakonnica w przebraniu

Wspólne działania osób niewidomych i niedowidzących oraz ich opiekunów to ważny element rehabilitacji społecznej dla osób z dysfunkcjami. Dlatego Polski Związek Niewidomych Koło w Gostyniu zorganizował wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu dla swoich członków i ich opiekunów na musical „Zakonnica w przebraniu”. Musical ten powstał w oparciu o film z 1992 r. z Whoopi Goldberg w roli głównej.

Wyjazd relacjonuje Janina Karpińska - prezes Koła PZN w Gostyniu: - „Zebraliśmy się przed południem w gostyńskich plantach i ruszyliśmy do Poznania. Po dotarciu na miejsce czekał na nas obiad w „Zaścianku”. Następnie odbyliśmy spacer po deptaku poznańskim, po czym udaliśmy się wspólnie do kawiarenki na kawkę i ciastko”. Organizatorzy zaplanowali po tym wspólnych aktywnościach czas wolny dla uczestników wycieczki.

Główny punkt wyjazdu rozpoczął się o godz. 18:30. J. Karpińska opowiada dalej: Nadszedł czas zajęcia miejsc w teatrze... no i rozpoczął się musical „Zakonnica w przebraniu”. Było dużo śmiechu i różnych zabawnych scen, usłyszeliśmy przeboje odwołujące się do najlepszych wzorców muzyki tanecznej lat 70-tych. Publiczność nie żałowała artystom gromkich braw.

Droga powrotna z Poznania do Gostynia to wspólne dzielenie się wrażeniami: - Opowiadaliśmy sobie, co nas najbardziej zaciekawiło w trakcie słuchania i oglądania musicalu oraz zachwyciło nas swoim kunsztem artystycznym. Uczestnicy wyjazdu, mimo, że to osoby z poważnymi dysfunkcjami, nie kryli wzruszenia i zafascynowania. Prezes PZN w Gostyniu dodaje: - Uświadomili sobie, że mimo swojego kalectwa oni także mogą być świetnymi odbiorcami sztuki... a może nawet i bardziej wrażliwymi niż ludzie pełnosprawni. Wszyscy uczestnicy wycieczki, mimo późnej pory powrotu z Poznania, nie narzekali w ogóle na zmęczenie.

Zorganizowanie wycieczki (29.09.2016 r.) było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON. Wsparcia udzieliła też Gmina Krobia P. Janina Karpińska podkreśla: - Była to wspaniała wycieczka, za co wszystkim dziękujemy!
Kolo Niewidomych w TM 2016 01
Kolo Niewidomych w TM 2016 02
Kolo Niewidomych w TM 2016 03