Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Grali w najstarszą grę na świecie

Zajęcia na kręgielni i bowlingu to kolejne działania zrealizowane w projekcie „KROK DO PRZODU” przez Stowarzyszenie „DZIECKO”. W jego ramach grupa osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego, wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, miała okazję aktywnie spędzić czas i zagrać w najstarszą grę ruchową na świecie - kręgle. Działania te były nieodpłatne dla uczestników, dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Wielkopolskiego i Powiatu Gostyńskiego oraz środkom własnym Stowarzyszenia „DZIECKO”. Partnerem w realizacji projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Beneficjenci mieli okazję poznać zasady gry w kręgle klasyczne oraz bowling, a także spróbować swoich sił na torach. - Na kręgielni w Gostyniu musiałem strącić dziewięć kręgli kulą bez otworów na palce, a na torze bowlingowym dziesięć kręgli, kulą z otworami na palce - objaśnia podekscytowany uczestnik zajęć. Jeden z rodziców dodaje: - Nie wiedziałem, że w Gostyniu jest coś takiego. - Dzięki projektowi uczestnicy poznają, jakie zasoby posiada Powiat Gostyński i jego Gminy dla osób niepełnosprawnych. - I można z nich korzystać, fantastycznie się bawiąc - dorzuca młoda beneficjentka działań projektowych.

Przypomnijmy, że na terenie powiatu realizowany jest przez Stowarzyszenie „DZIECKO” projekt „KROK DO PRZODU”. Dzięki niemu grupa osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu gostyńskiego wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, ciekawie i inspirująco spędza czas. Oprócz wyjazdu do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu oraz udziału w edukacyjnych warsztatach w pierwszej w Wielkopolsce wiosce tematycznej „Łaciata wieś” w Głuchowie (powiat gostyński) i gry w kręgle oraz bowling uczestnicy projektu wezmą udział w kolejnych działaniach.
Grali w najstarsza gre 2016 01
Grali w najstarsza gre 2016 02
Grali w najstarsza gre 2016 03
Grali w najstarsza gre 2016 04
Grali w najstarsza gre 2016 05
Grali w najstarsza gre 2016 06
Grali w najstarsza gre 2016 07
Grali w najstarsza gre 2016 08