Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Parkrun dla Oskara

Stowarzyszenie „DZIECKO” i gostyński PARKRUN zapraszają wszystkich chętnych w sobotę 8 października na 5-kilomterowy parkrun (bieg) dla Oskara - siedmioletniego chłopca z Daleszyna k. Gostynia, chorującego na złośliwy nowotwór neuroblastoma. Bieg rozpocznie się on o godz. 10:00 na ulicy Ogrodowej w Gostyniu i poprowadzi przez tereny łąk nad Kanią.

Wolontariusze z Parkrunu i Armii Małego Oskara przygotowali oprócz biegu szereg imprez towarzyszących, które odbędą się na placu przy gostyńskim Markecie Carrefour (ul. Energetyka 1d). Będą czekały tam na rodziny, a zwłaszcza na dzieci ciekawe zajęcia, w tym z możliwością opieki nad dziećmi w czasie biegu rodziców. Zajęcia poprowadzą profesjonalni animatorzy z Centrum WMB w Lesznie. Najmłodsi mogą pobiec o godz. 11:00 w biegu dzieci dla Oskara.

Gościem specjalnym będzie Krzysztof Tumko z Leszna, trener fitness i maratończyk - który ustanowił rekord Guinnessa. Przebiegł on na bieżni mechanicznej w ciągu 7 dni ponad 823 kilometry. Biegł nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też by pomóc chorym dzieciom. Będą też wielkie dmuchane zamki dla dzieci i szereg innych atrakcji dla wszystkich. Nad biegaczami będą czuwali medycy.

Smaczny poczęstunek przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach.

WAŻNE: udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji na stronie internetowej: 
www.parkrun.pl/rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrunów w Polsce lub na świecie.

Parkrun dla Oskara wspierają: Market Carrefour w Gostyniu, Photodesign Remigiusz Dettlaff, Gmina Gostyń, Gmina Piaski, Koło Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach, Centrum WMB Leszno, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Stowarzyszenie „DZIECKO” przypomina, że prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2686/OR, zbiórkę publiczną „ARMIA MAŁEGO OSKARA”. Zbiórka została uruchomiona 1 sierpnia 2016 r. i potrwa do 30 września 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” z „Armii Małego Oskara” zbierają na pokrycie kosztów leczenia siedmioletniego Oskara Zaremby z Daleszyna k. Gostynia.

Stowarzyszenie „DZIECKO” już od ponad roku pomaga Oskarowi i jego rodzicom. W ubiegłym roku w ramach akcji „Zamień kwiatek na pomoc Oskarowi”, prowadziło zbiórkę (wpłaty na konto) na pomoc dla Oskara. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania. Zebrano prawie 35 tysięcy złotych! Są one sukcesywnie wykorzystywane przez rodziców Oskara na pokrywanie dodatkowych kosztów leczenia chłopca, związanych z zakupem nierefundowanych leków i materiałów medycznych oraz dojazdami do specjalistów. W ramach obecnej akcji zebrano już prawie 20 tysięcy złotych!

Oskar ma 7 lat. W marcu 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy, który zaatakował układ kostny i węzły chłonne. Liczne cykle chemioterapii wyniszczyły organizm siedmiolatka, nie przynosząc jednak zmniejszenia się guza. Ale ani Oskar, ani jego rodzina nie poddali się. Profesor Jan Godziński z Wrocławia w grudniu 2015 r. podjął się operacji usunięcia guza i zrostów. Po przeszczepie szpiku dalszą walką z nowotworem będzie immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne, a rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. Wierzymy jednak, że nikt nie przejdzie obojętnie obok ich prośby o pomoc i wspólnymi siłami uda się uzbierać 140 tys. euro.

Wpłaty dla Oskara przyjmowane są na konto nr 45 2030 0045 1110 0000 0270 8990 z dopiskiem „Dla Oskara”. To specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” (Gostyń), przeznaczone na pomoc Oskarowi i jego rodzicom.

Pomóżmy Oskarowi wyzdrowieć, chodzić do szkoły i bawić się z innymi dziećmi. To jego największe marzenie!
Parkrun dla Oskara 2016_plakat