Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Siemowo z sercem dla Oskara

Koniec wakacji letnich i początek września to czas wielu obowiązków, zwłaszcza na wsi w związku z pracami rolnymi. Ale Siemowo k. Gostynia znalazło czas, by przyłączyć się do akcji pomocy małemu Oskarowi, dzielnie walczącemu z nowotworem złośliwym, który zaatakował układ kostny i węzły chłonne chłopca. Rada Sołecka w Siemowie i Parafia Siemowo zorganizowały kwestę w czasie dożynek wiejskich oraz w czasie jednej z niedziel. I zebrały 3 160 zł!

Akcję koordynowali Andrzej Czupryński i ks. Marek Kędziora. Wraz z nimi kwestowali z identyfikatorami i puszkami Kryspina Skorupska, Aleksander Dolczewski, Andrzej Nowacki i Rafał Skorupka. Wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” spotkali się z ciepłym i serdecznym przyjęciem. A społeczność Siemowa wsparła leczenie Oskara, który ma 7 lat. W marcu 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy, który zaatakował układ kostny i węzły chłonne. Jego rodzice, którzy wychowują jeszcze dwie siostry Oskara, podjęli od razu leczenie syna. Chłopca zaatakował złośliwy nowotwór neuroblastoma, zwany też nerwiakiem płodowym, nerwiakiem zarodkowym lub zwojakiem zarodkowym współczulnym. To guz układu nerwowego, który u Oskara był długo diagnozowany, czego skutkiem były przerzuty do węzłów chłonnych, szpiku kostnego i kości. Liczne cykle chemioterapii wyniszczyły organizm siedmiolatka, nie przynosząc jednak zmniejszenia się guza. Ale ani Oskar, ani jego rodzina nie poddają się. Oskar jest już po operacji usunięcia guza i zrostów. Po przeszczepie szpiku dalszą walką z nowotworem będzie immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne, a rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować.

Wierzymy jednak, że nikt nie przejdzie obojętnie obok ich prośby o pomoc i wspólnymi siłami uda się uzbierać 140 tys. euro. Dlatego Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2686/OR, zbiórkę publiczną „ARMIA MAŁEGO OSKARA”. Zbiórka została uruchomiona 1 sierpnia 2016 r. i potrwa do 30 września 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” z „Armii Małego Oskara” zbierają na pokrycie kosztów leczenia siedmioletniego Oskara Zaremby z Daleszyna k. Gostynia.

Akcję pomocy Oskarowi wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Wpłaty dla Oskara przyjmowane są na konto nr 45 2030 0045 1110 0000 0270 8990 z dopiskiem „Dla Oskara”. To specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” (Gostyń), przeznaczone na pomoc Oskarowi i jego rodzicom.

Największym marzeniem Oskara jest wyzdrowieć i pójść do szkoły tak jak jego rówieśnicy. Chciałby też wreszcie bawić się z innymi dziećmi.

ŻYCZYMY MU TEGO Z CAŁEGO SERCA!
Siemowo dla Oskara 2016 01
Siemowo dla Oskara 2016 02