Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Pomóżmy Oskarowi

Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2686/OR, zbiórkę publiczną „ARMIA MAŁEGO OSKARA”. Zbiórka została uruchomiona 1 sierpnia 2016 r. i potrwa do 30 września 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” z „Armii Małego Oskara” zbierają na pokrycie kosztów leczenia siedmioletniego Oskara Zaremby z Daleszyna k. Gostynia. M.in. w najbliższą niedzielę - 28 sierpnia -będą zbierać datki do puszek w kilku miejscowościach powiatu gostyńskiego, w tym m.in. na festynie charytatywnym w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu, zorganizowanym przez GOK „Hutnik”, wspieranym przez wolontariuszy, którymi koordynuje Joanna Długa.

Stowarzyszenie „DZIECKO” już od ponad roku pomaga Oskarowi i jego rodzicom. W ubiegłym roku w ramach akcji „Zamień kwiatek na pomoc Oskarowi”, prowadziło zbiórkę (wpłaty na konto) na pomoc dla Oskara. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania. Zebrano prawie 35 tysięcy złotych! Są one sukcesywnie wykorzystywane przez rodziców Oskara na pokrywanie dodatkowych kosztów leczenia chłopca, związanych z zakupem nierefundowanych leków i materiałów medycznych oraz dojazdami do specjalistów.

Oskar ma 7 lat. W marcu 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy, który zaatakował układ kostny i węzły chłonne. Jego rodzice, którzy wychowują jeszcze dwie siostry Oskara, podjęli od razu leczenie syna. Chłopca zaatakował złośliwy nowotwór neuroblastoma, zwany też nerwiakiem płodowym, nerwiakiem zarodkowym lub zwojakiem zarodkowym współczulnym. To guz układu nerwowego, który u Oskara był długo diagnozowany, czego skutkiem były przerzuty do węzłów chłonnych, szpiku kostnego i kości. Liczne cykle chemioterapii wyniszczyły organizm siedmiolatka, nie przynosząc jednak zmniejszenia się guza. Ale ani Oskar, ani jego rodzina nie poddają się. Profesor Jan Godziński z Wrocławia w grudniu 2015 r. podjął się operacji usunięcia guza i zrostów. Po przeszczepie szpiku dalszą walką z nowotworem będzie immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne, a rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. Wierzymy jednak, że nikt nie przejdzie obojętnie obok ich prośby o pomoc i wspólnymi siłami uda się uzbierać 140 tys. euro. W tej akcji Oskara wspiera też Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

Wpłaty dla Oskara przyjmowane są na konto nr 45 2030 0045 1110 0000 0270 8990 z dopiskiem „Dla Oskara”. To specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” (Gostyń), przeznaczone na pomoc Oskarowi i jego rodzicom.

Największym marzeniem Oskara jest wyzdrowieć i pójść do szkoły tak jak jego rówieśnicy. Chciałby też wreszcie bawić się z innymi dziećmi. ŻYCZYMY MU TEGO Z CAŁEGO SERCA!
Festyn dla Oskara 2016