Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Zaproszenie na rodzinny rajd rowerowy

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zaprasza na kolejny rowerowy rajd rodzinny „Rowerem śladami Błogosławionego Edmunda”. Jego celem jest promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym, a zwłaszcza o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego - znanego społecznika. To jedna z najbardziej znanych postaci Ziemi Gostyńskiej. Żył w latach 1814-1871. Do historii przeszedł jako polski działacz, społecznik, twórca ochronek wiejskich, tłumacz, założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Rajd ten to nie tylko popularyzacja turystyki rowerowej, ale także integracja mieszkańców. Będzie on też doskonalił umiejętność współdziałania w grupie. Rajd na pewno jest ciekawą propozycją na miłe spędzenie czasu poza domem i aktywnego wypoczynku na rowerze.

Rajd rozpocznie się 28 sierpnia (niedziela) o godz. 12:00 przy figurze bł. Edmunda Bojanowskiego w Pępowie. Przed wyruszeniem uczestnicy otrzymają informację o trasie rajdu. Na czele rajdu pojedzie historyk regionalny, który wzbogaci wiedzę uczestników o historii miejsc przy trasie rowerowej, składającej się na dziedzictwo kulturowe naszego regionu oraz o samym bł. Edmundzie Bojanowskim. Trasa rajdu wynosi ok. 30 km. Uczestnicy z Pępowa przejadą do Grabonogu, w którym zatrzymają się w Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego. Następnie odwiedzą barokowy zespół klasztorny Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri na Świętej Górze. Rajd zakończy się wspólnym piknikiem i zabawą z wieloma atrakcjami po powrocie do Pępowa.

Zgłoszenia oraz bliższe informacje pod numerami telefonów: 695 938 954 lub 501 397 656.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie” i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Powiatu Gostyńskiego oraz Gmin Borek Wlkp., Piaski, Krobia, Pępowo, Poniec i Pogorzela. Wsparcia udzieliło też PCPR w Gostyniu.
Zaproszenie na RRR 2016_plakat