Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Po raz siedemnasty odbędzie się festiwal „Bez Barier”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XVII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier - Święta Góra 2016”, realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego. W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” - konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” - konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” - konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.

Festiwal rozpocznie się o godz. 10:00 w piątek 16 września 2016 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach koło Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt porad i stoisko z publikacjami.

W finale festiwalu ok. godz. 12:30 będzie można obejrzeć koncert - niespodziankę oraz koncert laureatów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier - Święta Góra 2016”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby niepełnosprawne i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.
Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Warunki uczestnictwa w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”:
wymagane zgłoszenie udziału na karcie zgłoszeniowej: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 1 września 2016 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks: 65-572-75-29, mail: nataliahajnsz@pcpr.gostyn.pl).
Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacze CD oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:
Kategoria I: na żywo
- zgłoszenie udziału na karcie zgłoszeniowej: imię, nazwisko, wiek, adres, technika - ołówek, kredka, farby itp. do 1 września 2016 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks: 65-572-75-29, mail: nataliahajnsz@pcpr.gostyn.pl). Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.
Kategoria II: Konkurs prac gotowych - podpisanych i dostarczonych do PCPR do 5 września 2016 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika).

Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier - Święta Góra 2016” prosimy kierować pod nr telefonu:
(65)-572-75-28 PCPR w Gostyniu - Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, ul. Nowe Wrota 7, 63-800 Gostyń.
Karta zgłoszeniowa jest do pobrania na górze tej strony oraz na stronie: „Pobieranie druków i wniosków”.