Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Ekologiczny nordic walking wokół pałacu

Ponad 120 osób zgromadziły Piknik Ekologiczny i Mistrzostwa Nordic Walking (26.07.2016 r.) w przypałacowym parku w Chwałkowie. Przy słonecznej letniej pogodzie, w cieniu parkowych drzew poruszono ważne dla ochrony środowiska tematy oraz bawiono się, m.in. współzawodnicząc rekreacyjnych marszach nordic walking.

Organizatorzy pikniku: Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Środowiskowy Dom Samopomocy i Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Chwałkowie zaprosili do współudziału w przygotowaniu tegorocznej środowiskowej imprezy Stowarzyszenie „Biegaj z Krobią Women” i Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi. W działaniach, przygotowanych w ramach Pikniku Ekologicznego i Mistrzostw Nordic Walking, uczestniczyli podopieczni dziennych i całodobowych placówek pomocy społecznej: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni”, Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie i Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie.

Po powitaniu przybyłych i rozpoczęciu pikniku przedstawiciele poszczególnych placówek zaprezentowali przygotowane przez siebie stroje i kreacje, wykonane… z odpadów i śmieci. Mimo że poszczególne prezentacje przedstawiano na wesoło, to poruszały one ważny problem zagospodarowania odpadów. - Jesteśmy ubrani w stroje z podartych worków foliowych, pustych butelek plastikowych i zużytych płyt CD. I wcale nie trzeba było tych rzeczy wyrzucać, bo dziś się przydały! - Stwierdziła Jola, pokazując, że do wykorzystania śmieci potrzeba tylko trochę wyobraźni.

Kolejnym zadaniem było wykonanie zbiorowo - przez poszczególne grupy - plakatów na temat „Świat wokół nas”. Mimo że na to zadanie organizatorzy przeznaczyli niewiele czasu, bo tylko kwadrans, to wszystkie zespoły poradziły sobie znakomicie. A po prezentacji plakatów przedstawiciele poszczególnych zespołów omówili ich treść, podkreślając, iż bez ochrony przyrody zbudujemy za kilka lat świat, który przestanie być dla człowieka przyjazny.

Następnie, po rozgrzewce poprowadzonej przez panie z „Biegaj z Krobią Women”, i po instruktażu chodzenia z kijkami, udzielonemu przez przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi, odbyły się Mistrzostwa Nordic Walking. Trasa wiodła przez malowniczy park wokół pałacu w Chwałkowie, a zawodnicy startowali w dwóch grupach: kobiet i mężczyzn. Marsze nordic walkingu zachęciły też do spaceru po parku przybyłych gości, oklaskujących aktywności uczestników pikniku. Gorąco też dopingowały maszerujących zawodników dzieci z Chwałkowa, które przerwały swoje wakacyjne zabawy i ustawiły się na trasie, by obserwować zmagania chodziarzy.

W pikniku wzięli też udział specjalni goście: Janusz Sikora - przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Michał Listwoń - wiceburmistrz Krobi, Jan Mikołajczak - sołtys Chwałkowa, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Dominika Karlińska - naczelnik Działu Nadzoru i Opieki Całodobowej PCPR w Gostyniu, Agnieszka Jackowiak - dyrektor DPS w Chumiętkach, Kazimiera Puślednik oraz przedstawicielki stowarzyszeń: Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi i Biegaj z Krobią Women.

Po wręczeniu medali i dyplomów imprezę zakończyła dyskoteka na świeżym powietrzu.

Przedstawiciele organizatorów Swietłana Figiel - kierownik ŚDS w Chwałkowie i Ryszard Janaszak - dyrektor DPS w Chwałkowie podziękowali uczestnikom i gościom za przybycie i wspólny aktywny udział w pikniku. Specjalne podziękowania skierowali też do stowarzyszeń: Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi i Biegaj z Krobią Women za wsparcie organizacji imprezy.
Ekologiczny nordic walking 2016 01
Ekologiczny nordic walking 2016 02
Ekologiczny nordic walking 2016 03
Ekologiczny nordic walking 2016 04
Ekologiczny nordic walking 2016 05
Ekologiczny nordic walking 2016 06
Ekologiczny nordic walking 2016 07
Ekologiczny nordic walking 2016 08