Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Weź udział w rodzinnym rajdzie rowerowym

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zaprasza na rodzinny rajd rowerowy „Rowerem śladami Błogosławionego Edmunda”. Jego celem jest promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym, a zwłaszcza o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego - znanego społecznika. Rajd ten to nie tylko popularyzacja turystyki rowerowej, ale także integracja mieszkańców. Będzie on też doskonalił umiejętność współdziałania w grupie. Rajd na pewno jest ciekawą propozycją na miłe spędzenie czasu poza domem i aktywnego wypoczynku na rowerze.

Rajd rozpocznie się 31 lipca (niedziela) o godz. 8:30 przy świetlicy wiejskiej w Krzyżankach. Uczestnicy z Pępowa i okolic ruszą o 9:00 spod Krzyży w Magdalenkach. Przed wyruszeniem uczestnicy otrzymają informację o trasie rajdu. Na czele rajdu pojedzie historyk regionalny, który wzbogaci wiedzę uczestników o historii miejsc przy trasie rowerowej, składającej się na dziedzictwo kulturowe naszego regionu oraz o samym bł. Edmundzie Bojanowskim. Trasa rajdu wynosi ok. 30 km.

Rajd rowerowy „Rowerem śladami Błogosławionego Edmunda” zakończy się przy świetlicy w Krzyżankach wspólnym piknikiem i zabawą z wieloma atrakcjami.

Zgłoszenia oraz bliższe informacje pod numerami telefonów: 695 938 954 lub 501 397 656.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie” i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Powiatu Gostyńskiego oraz Gmin Borek Wlkp., Piaski, Krobia, Pępowo, Poniec i Pogorzela. Wsparcia udzieliło też PCPR w Gostyniu.
Wez udzial w rodzinnym rajdzie rowerowym 2016_plakat