Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Bracia z Holandii trafili do Domu Dziecka w Bodzewie

Od wielu lat holenderskie stowarzyszenie Kinderhuis Bodzewo pomaga Domowi Dziecka w Bodzewie. Głównym animatorem pomocy dla bodzewskiej placówki i dla Domu Dziecka w Gostyniu oraz dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenia „DZIECKO” i Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach - Marysinie jest pedagog Martin de Bruijn, lider Kinderhuis Bodzewo.

Martin i jego przyjaciele przygotowali kolejną partię darów dla placówek Powiatu Gostyńskiego. Do Bodzewa dostarczyli je bracia Tim i David. Młodzi Holendrzy przebywali w Domu Dziecka cały weekend (1-3.07.2016). Poznali wychowanków placówki. Odwiedzili też Dom Dziecka w Gostyniu. Obserwowali życie bodzewskiej placówki i dali się zaprosić do wspólnych zabaw z dziećmi. A z kilkorgiem z nich zdążyli się zaprzyjaźnić. Sporo czasu spędzili na rozmowach z dyrektorką i psychologiem Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz wychowawcami z Bodzewa. Spotkali się też z dyrektorem PCPR w Gostyniu. W czasie tych spotkań rozmawiano o dalszej współpracy polsko-holenderskiej.

Obecna partia darów jest przeznaczona głównie dla wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu. Ale też wsparcie otrzyma BOIK w Piaskach-Marysinie.

Dyrektorzy Domu Dziecka w Bodzewie, Domu Dziecka w Gostyniu, COPOW w Bodzewie i PCPR w Gostyniu serdecznie dziękują Martinowi de Bruijn i jego przyjaciołom ze stowarzyszenia Kinderhuis Bodzewo za kolejne wsparcie. Równie serdecznie dziękują braciom Timowi i Davidowi za sympatyczne odwiedziny i dowiezienie kolejnej partii darów, z których skorzystają, potrzebujące takiej pomocy, dzieci.
Bracia z Holandii trafili do Bodzewa 2016 01