Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Bulali po raz czwarty

IV Powiatowy Turniej Gry w Bule zgromadził blisko 100 zawodników. W sportowych zmaganiach na działce terapeutycznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach wystartowało 10 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Były to reprezentacje: Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu i gospodarzy turnieju Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach.

Turniej został przeprowadzony w ramach projektu dofinansowanego przez Powiat Gostyński. Projekt nosi nazwę „Zagraj w dwie kule: kręgle i bule”. Realizatorami IV Powiatowego Turnieju Gry w Bule były: Stowarzyszenie Most i Stowarzyszenie Kreatywni i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach.

Impreza rozpoczęła się powitaniem przez Kierownika WTZ w Piaskach Gerarda Misiaczyka uczestników turnieju i gości specjalnych, wśród których znaleźli się: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, włodarze gminy Piaski: wójt Wiesław Glapka, przewodnicząca Rady Gminy Piaski Irena Różalska, sekretarz Gminy Piaski Andrzej Konieczny, sołtys Piasków Stanisław Glapka, ks. Józef Dorociak, a także dyrektorzy PCPR w Gostyniu, DPS w Chumiętkach, DPS w Rogowie, ZSS w Brzeziu, ŚDS w Krzywiniu.

Przed startem rozgrzało wszystkich słońce i przemowy gości, którzy życzyli udanych rzutów. Po części oficjalnej rozpoczął się turniej. Zmagania były bardzo emocjonujące. A dla osób czekających na swój start organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy. Były zabawy z kostką, quiz wiedzy, dmuchanie balonów na czas i taniec z balonami. Pogoda dopisała, co pozwoliło miło spędzić czas. Po zakończeniu turnieju wręczono nagrody zwycięzcom: I miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie, II miejsce - Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, III miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w turnieju.

- Lubię rzucać kulami - zdradza Mariola, jedna z uczestniczek turnieju, - W domu trenuję trochę. A tu tylu fajnych chłopaków przyjechało i dziewczyn też. Będzie ciężko wygrać, ale za rok i tak przyjadę.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla. Organizatorom należą się podziękowania za tę sprawnie przeprowadzoną imprezę, popularyzującą petanque w środowisku niepełnosprawnych.
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 01
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 02
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 03
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 04
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 05
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 06
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 07
IV Powiatowy Turniej Gry w Bule 2016 08