Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Gostyńskie dzieci jadą na wakacje z muszkieterami

W ramach akcji charytatywnej „Wakacje z Muszkieterami” Fundacja Muszkieterów (z siedzibą w Swadzimiu) organizuje wypoczynek wakacyjny dla dzieci w wieku szkolnym z miejscowości w których funkcjonują supermarkety Intermarche i Bricomarche.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wybrało spośród wychowanków rodzin zastępczych powiatu gostyńskiego trójkę dzieci, które wezmą udział w wakacyjnym wyjeździe nad morze. Wybór był trudny, gdyż zgodnie z wymaganiami fundatora, aby wziąć udział w wyjeździe dzieci musiały mieć średnią ocen w semestrze zimowym roku szkolnego 2015/16 wynoszącą co najmniej 4,0; posiadać dobrą opinię wychowawcy szkolnego, wyróżniać się czynną postawą w życiu swojej szkoły lub społeczności lokalnej, charakteryzować się pozytywną postawą wobec otoczenia i być w pełni samodzielnym.

Trójka dzieci z rodzin zastępczych powiatu gostyńskiego wyruszy już 27 czerwca 2016 r. do Jastrzębiej Góry. Oprócz plażowania i kąpieli w Bałtyku przygotowano dla uczestników też m.in. wycieczkę do Trójmiasta, w tym do portu, do oceanarium, do Starego Miasta, wycieczkę do latarni morskiej na Rozewiu, najdalej wysuniętego na północ punktu Polski, wycieczki do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, naukę śpiewania szant, zajęcia terenowe z mapą i kompasem, warsztaty kulinarne, warsztaty szyfrowania, zajęcia sportowe, a także Neptunalia czyli Prawdziwy Chrzest Morski. Wakacje nad morzem zakończą się 6 lipca 2016 r.
Wakacje z muszkieterami 2016