Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rodzinnie powitali lato

Prawie pół tysiąca osób bawiło się wspólnie w wesoło i kolorowo przystrojonym na tę okazję parku przy Domu Dziecka w Bodzewie (powiat gostyński). Już po raz szesnasty odbył się tam festyn rodzinny „Powitanie lata”. Wzięły w nim udział rodziny zastępcze z powiatu gostyńskiego, a także chętne rodziny z dziećmi z powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Przybyli też kandydaci na rodziców zastępczych, a także rodziny zaprzyjaźnione. Wszyscy bawili się razem z wychowankami domu dziecka oraz zaproszonymi na tę imprezę rodzicami dzieci, które się wychowują w rodzinach zastępczych lub w bodzewskiej i gostyńskiej placówce. Wesołą grupę uczestników festynu stanowili byli wychowankowie Domu Dziecka w Bodzewie, którzy licznie zjechali, by spotkać się i powspominać swoje dziecięce lata. Przybyli też emerytowani wychowawcy i dyrektor. Sporą grupą bawiących się na festynie byli też uczestnicy imprezy towarzyszącej, czyli samochodowego rodzinnego „Rajdu Smerfów 2016”. Warto podkreślić, że wśród startujących w rajdzie byli też przedstawiciele środowiska rodzin zastępczych.

Byli wychowankowie podkreślali: - To dla nas ważne miejsce, to przecież część naszego życia. A to, że dziś jesteśmy tutaj, to też nasze święto, bo to przecież nasze rodzinne spotkanie. I cieszymy się, że Bodzewo dalej pomaga dzieciom.

Przybyłych powitali dyrektorzy: Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. A oficjalnego otwarcia festynu dokonał członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora wraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem. Witający życzyli przybyłym ciepłego słonecznego lata oraz wytrwałości i satysfakcji z pracy z najmłodszymi, a na samym festynie samych uśmiechów i radosnej zabawy. Wśród specjalnych gości, przybyłych na festyn, była też Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak.

Na początku zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy występ wychowanków Domów Dziecka. Był koncert kapeli „Skazany na bluesa”, złożonej z wychowanków placówki, prowadzonych przez wolontariuszy Mariusza i Krzysztofa, oraz pokazy układów tanecznych i solowe występy dzieciaków.

Organizatorzy: Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Stowarzyszenie „Forum Demokratyczne”, przygotowali dla uczestników festynu szereg atrakcji. Integracyjną część festynu wypełniły konkurencje o charakterze rodzinnym, w których wystartowało ponad czterystu uczestników w wieku od 10 miesięcy (najmłodszy zawodnik startował przy pomocy mamy i taty) do 66 lat. Atmosfera radości i życzliwości towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.

Bawiące się rodziny: dzieci, młodzież i dorośli, próbowali swoich sił w wielu przygotowanych przez Domy Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu oraz PCPR w Gostyniu konkurencjach, np. w przebijaniu lotkami baloników, w rzutach do celu, w chodzeniu na linie, w ujeżdżaniu byka, strzelaniu z wiatrówki, rysowaniu autoportretu z przewiązanymi chustą oczyma, w grze w siatkówkę balonikami wypełnionymi wodą czy wędrówkach rodzinnych w specjalnej gąsienicy.

Organizatorzy przygotowali też dla uczestników festynu wiele niespodzianek. Festynowi towarzyszyły pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków domu dziecka przygotowanych przez instruktorkę ze szkoły tańca. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Oprócz pokazów tańca były przejażdżki bryczką. Poruszenie wśród uczestników festynu wywołał przyjazd głośnych i ciężkich motocykli przyprowadzonych przez miłośników tych pojazdów: Wolnych Jeźdźców z Piasków i okolicznych miejscowości. Pojazdy wzbudziły wielkie zainteresowanie małych i dużych uczestników festynu, którzy fotografowali się na tych wielkich i błyszczących maszynach, a przejażdżki tymi ciężkimi pojazdami były świetną atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Była też wielka dmuchana sześciometrowa zjeżdżalnia i dmuchany tor przeszkód, na których dzieci (i dorośli) mogli się bezpiecznie wyszaleć. Bardzo rozgrzewały walki sumo, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Było też stanowisko, przy którym można było zrobić sobie wesoły makijaż. Oblegany był też wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bodzewa. Można było go zwiedzić, przymierzyć kask i poszaleć lejąc wodę z sikawki.

W czasie festynu każdy z uczestników malował też fragment „murala”, wielkiego wspólnego rysunku utworzonego z rysunków uczestników festynu.

Przez cały czas trwania zabawy uczestnicy festynu częstowali się przygotowanymi przez organizatorów kiełbaskami z grilla, przepysznym bigosem przygotowanym przez panie kucharki z domu dziecka, pop-cornem, watą cukrową oraz herbatą i kawą, a także przepysznym plackiem.

Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych i pracownikami PCPR oraz Domów Dziecka. Rozmawiano też - w luźnej festynowej atmosferze, choć na tematy bardzo poważne - z psychologami, pedagogami i pracownikami socjalnymi. A wesoła zabawa trwała od rana aż do godzin popołudniowych.

- Lubię tu przyjeżdżać, jestem chyba już ósmy raz - zdradza jedna z mam zastępczych - można spotkać starych znajomych i porozmawiać spokojnie nie tylko o problemach, bo w tym czasie mąż i dzieci mogą się wyszaleć w konkurencjach. Co chwila przybiegają, żeby pochwalić się, jak im poszło. Na przykład przed chwilą najmłodsza z córek przyszła taka dumna, bo najdłużej z całej rodziny utrzymała się na ujeżdżanym byku. Teraz gonią się z mężem na dmuchanym torze przeszkód.

Dyrektor PCPR w Gostyniu podziękował rodzicom zastępczym oraz pracownikom Domu Dziecka za codzienne poświęcenie i trud wychowywania dzieci wymagających wsparcia. A Janusz Sikora i Krzysztof Deutsch w władz Powiatu Gostyńskiego przyłączyli się do tych podziękowań i podziękowali też wszystkim organizatorom za świetnie zorganizowaną imprezę, która przyniosła wiele radości i wrażeń nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom i opiekunom. W czasie trwania festynu wśród dzieci uczestniczących w grach i zabawach festynowych rozlosowano zestawy upominków-niespodzianek. Wśród nich były: sprzęt AGD, artykuły turystyczne i sportowe, przybory toaletowe, artykuły i przybory szkolne, zabawki i pluszaki-przytulanki, słodycze i inne wesołe prezenty. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów: przyjaciół z Holandii, FILTRON MANN+HUMMEL Filtration Technology Poland Sp. z o.o. Gostyń, Zakład Zielarski Kawon-Hurt Nowak Sp. J. Krajewice, Netbox PL Sp. z o.o. Gostyń, Starostwo Powiatowe w Gostyniu, SIMET S.A. Piaski z Mondi Group, firma STRÓŻYŃSCY z Daleszyna. Organizację festynu wsparły też: firma Anette Grzegorza Karlińskiego z Łęki Małej, „Wolni Jeźdźcy” Piaski, Ochotnicza Straż Pożarna z Bodzewa, Środowiskowy Dom Samopomocy z Chwałkowa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piasków, właściciel bryczki p. Bartkowiak, byli wychowankowie Domu Dziecka w Bodzewie, którzy ufundowali nagrody dla najlepiej uczących się wychowanków tej placówki, Szkoła tańca „DESPERADO” Gostyń.

Jak zgodnie podkreślają organizatorzy: - Radość uczestników, wywołana wspólną zabawą, a zwłaszcza radość dzieci, były najlepszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przygotowali tę udaną imprezę rodzinną.
Powitanie lata 2016 01
Powitanie lata 2016 02
Powitanie lata 2016 03
Powitanie lata 2016 04
Powitanie lata 2016 05
Powitanie lata 2016 06
Powitanie lata 2016 07
Powitanie lata 2016 08
Powitanie lata 2016 09
Powitanie lata 2016 10
Powitanie lata 2016 11
Powitanie lata 2016 12
Powitanie lata 2016 13
Powitanie lata 2016 14
Powitanie lata 2016 15
Powitanie lata 2016 16
Powitanie lata 2016 17
Powitanie lata 2016 18
Powitanie lata 2016 19
Powitanie lata 2016 20
Powitanie lata 2016 21
Powitanie lata 2016 22
Powitanie lata 2016 23