Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Sukces wychowanki świetlicy w Pogorzeli

Ponad 40 zawodników wystartowało w pierwszej edycji Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2016. Obejmuje ona swoim zasięgiem makroregion Wielkopolski i Dolnego Śląska. Byli wśród nich reprezentanci Powiatu Gostyńskiego.

A Wiktoria Kulska z Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli zdobyła brązowy medal! Po całodniowych zmaganiach Wiktoria stanęła na podium. Sukces jest tym większy, że rywalizowała z zawodnikami uczniowskich klubów sportowych oraz reprezentantami profesjonalnych klubów bilardowych. Wiktoria na co dzień chodzi do klasy drugiej gimnazjum w Pogorzeli.
W bilard gra już od czterech lat, a do tego sportu wprowadziła ją Paulina Maćkowiak, kierownik powiatowej MŚŚ w Pogorzeli.

W tym gronie zaznaczyli też swoją obecność reprezentanci powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi. Paulina Maćkowiak Kierownik MŚŚ informuje: - Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa rozgrywana była w odmianę 9 bil do trzech wygranych partii. Młodzieżową Świetlicę Środowiskową w Pogorzeli reprezentowali: Wiktoria Kulska, Wiktoria Słomińska, Weronika Tuszyńska, Natalia Wróbel, Mateusz Piniewski, Mikołaj Rauhut, natomiast Młodzieżową Świetlicę Środowiskową w Gostyniu: Szymon Przybył, Piotr Walorski. Paulina Maćkowiak dodaje: - Chłopacy także daleko zaszli, odpadli przed samym finałem.

Wiktoria Kulska była bardzo zadowolona z sukcesu i pokonania wielu utytułowanych przeciwniczek. Także pozostali juniorzy, reprezentujący powiat gostyński, radzili sobie dobrze, choć ostatecznie nie dotarli do finałów.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces podopiecznych powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi. W ubiegłym roku w tych samych rozgrywkach brązowy medal wywalczyła Wiktoria Słomińska.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu gratuluje podopiecznym i wychowawcom świetlic kolejnego sukcesu.

Paulina Maćkowiak Kierownik powiatowych Młodzieżowych Świetlic Środowiskowych w Gostyniu, Pogorzeli i Krobi apeluje: - Młodzieży potrzebni są ludzie, którzy wsparliby ich zmagania poprzez sponsorowanie. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt, między innymi kije, ale także klubowe koszulki. Dzięki temu będą godnie reprezentowali sponsora i powiat gostyński na zawodach.
Sukces wychowanki swietlicy w Pogorzeli 2016 01
Sukces wychowanki swietlicy w Pogorzeli 2016 02
Sukces wychowanki swietlicy w Pogorzeli 2016 03