Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Jedziesz na turnus, budujesz podjazd - zajrzyj do poradnika

Problematyce przygotowania się do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, a także temu, na co zwracać uwagę w czasie jego trwania; jak również przygotowaniu się do budowy podjazdu dla osób poruszających się na wózkach, a także temu, jak można normalnie żyć ze stomią, jak ubiegać się o wyznaczenie stanowiska postojowego dla osoby z niepełnosprawnością, jak dobrać wózek inwalidzki przez kobiety, by zachować elegancję i funkcjonalność, poświęcony jest m.in. najnowszy numer „Integracji”, udostępniany nieodpłatnie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

Najnowszy numer „Integracji” został wydany w ciekawej formie. Do każdego egzemplarza dołączono archiwalny numer tego ważnego dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i środowisk czasopisma. Te archiwalne egzemplarze sprzed roku, dwóch albo trzech zawierają ciekawe i przydatne życiowo informacje.

A w najnowszym numerze, obok wyżej wymienionych tematów, znaleźć można jeszcze artykuły o barierach w Internecie; o chorobach przenoszonych przez dotyk, pocałunek, czy inne bezpośrednie formy kontaktu; o podróżach liniami lotniczymi osób na wózkach; o sporcie niepełnosprawnych, o huśtawkach dla dzieci zdrowych i wózkowiczów; o windach i podnośnikach samochodowych. Tradycyjnie są też porady prawne o homologacjach przy przerabianiu aut na potrzeby osób z niepełnosprawnością; o godzinach nadliczbowych kadry kierowniczej i sposobach wynagradzania za nie. Jest też kolejna część informatora ZUS.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że udostępnia nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza organizacjom pozarządowym, placówkom, instytucjom, firmom i osobom działającym na rzecz niepełnosprawnych dwumiesięcznik „Integracja”. Jest to magazyn dla niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Jest to możliwe dzięki udziałowi PCPR w Gostyniu w programie „Paczka integracji”. Obecnie dostępne są również numery archiwalne z 2015 r.

Magazyn można otrzymać (do wyczerpania posiadanych egzemplarzy) w godzinach urzędowania w PCPR w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7) oraz w Punkcie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin przy PCPR w Gostyniu, czynnym w środy od godz. 15 do 18. Publikacja dostępna jest też w Punkcie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenia „DZIECKO” (Centrum Informacyjno-Doradcze dla NGOs, ul. Parkowa 1a). Magazyn „Integracja” jest też dostępny w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Zachęcamy do skorzystania.
Integracja 2016 nr 1