Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Ponadpowiatowa międzypokoleniowa wystawa wielkanocna

Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, kontynuując wieloletnią tradycję, dużą ponadpowiatową imprezę integracyjną - XXI Wystawę Wielkanocną. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i przedszkolaków.

Do udziału w XXI Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 25 organizacji i instytucji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano ponad 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach do 31 kwietnia. Motywem przewodnim wystawy były pociągi wiozące wiosnę. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ok. 150 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: Starosta Gostyński Robert Marcinowski, przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu: dyrektor Mirosław Sobkowiak i psycholog Alicja Data oraz właścicielka apteki „Świat Zdrowia” Alicja Glinkowska. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej.

Wszystkich powitała gospodarz uroczystości Dyrektor DPS w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Starosta Robert Marcinkowski, podkreślając: - Wystawa wprowadza nas w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. To czas nadziei i zmiany na lepsze.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników i mieszkańców domu.

Na zakończenie uroczystości Agnieszka Jackowiak wręczyła uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach.

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „NIE SAMI”, Klubu Seniora „Złota Jesień” w Krobi, Koła Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Domów Pomocy Społecznej w Pakówce, Zimnowodzie, Psarach, Rogowie, Chumiętkach, Lesznie, Osieku, Chwałkowie, Psarskich, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, w Kąkolewie i w Gostyniu, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Krobi, Szkoły Podstawowej w Ciołkowie, Przedszkoli w Pudliszkach, Potarzycy, Krobi „Pod świerkami”, Chwałkowie, Żychlewie.

Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS w Chumiętkach, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę. Dodatkowe podziękowania organizatorzy skierowali też do sponsorów wystawy: Gminy Krobia, P.P.H.U. CITO Sp. z.o.o. i apteki „Świat Zdrowia” Alicji Glinkowskiej w Krobi.
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 01
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 02
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 03
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 04
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 05
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 06
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 07
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 08
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 09
Ponadpowiatowa wystawa wielkanocna 2016 10