Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rodzice zastępczy poszukiwani

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie poszukują rodziców chcących prowadzić rodzinne domy dziecka do dwóch wybudowanych domów w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.
Projekt Wioski Dziecięcej - kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot społecznych i naturalnych został rozpoczęty w czerwcu 2012 r. otworzy drzwi wszystkim dzieciom, bez względu na pochodzenie. Celem głównym jest stworzenie dobrej, bezpiecznej, wspierającej przestrzeni do życia dla dzieci i rodziców zastępczych. Poszukujemy rodzin, wrażliwych na krzywdę dzieci, mających otwarte serca na pomoc dzieciom, chcących podzielić się miłością z dziećmi, które
z jakichś względów miłości rodziców nie doświadczyły. Pragniemy, aby osieroconymi dziećmi w naszej Wiosce zajęli się małżonkowie kochający dzieci, z silnym kręgosłupem moralnym i kierujący się wartościami chrześcijańskimi.

Bardzo ważne jest także posiadanie odpowiednich warunków mieszkaniowych. W naszej Wiosce znajdują się obecnie dwa, z sześciu, przestronnych, w pełni wyposażonych jednorodzinnych domów. Powierzchnia użytkowa każdego domu wynosi 176,00 m2, (kuchnia, jadalnia, 4 pokoje dziecięce dwuosobowe, pokój rodziców, 1 pokój dziecięcy jednoosobowy, suszarnia, pralnia, 3 łazienki, przedpokój, pomieszczenie gospodarcze, 4 WC). Docelowo w Wiosce przewidujemy schronienie dla 48 podopiecznych. Do dyspozycji rodzin będzie także Mała Akademia Życia - budynek edukacyjno-warsztatowy, który wkrótce będziemy remontować: o pow. 309,55 m2 (sekretariat, sala naukowa, pokój pedagoga/psychologa/terapeuty, biblioteka, pracownia artystyczna, sala wykładowa, kuchnia, toalety, łazienka, winda). W budynku tym znajdą się gabinety specjalistów, którzy będą zajmować się oraz pomagać dzieciom i ich rodzicom. Tu mieszkańcy Wioski Dziecięcej oraz dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzieci niepełnosprawne - podopieczni Fundacji będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji i pomoc w poszukiwaniu rodziców zastępczych, którzy prowadziliby rodzinne domy dziecka w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

Więcej informacji na stronie www.fpd.org.pl
Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak
ul. Kościuszki 23 36-200 Brzozów
tel. 886 121 202
Rodzice zastepczy poszukiwani 2016 01
Rodzice zastepczy poszukiwani 2016 02
Rodzice zastepczy poszukiwani 2016 03
Rodzice zastepczy poszukiwani 2016 04