Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Powiat gostyński zagrał pięknie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Mieszkańcy powiatu ofiarowali 194 718,67 zł!!!

Podsumowano udział powiatu gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w powiecie gostyńskim przepięknie!

W czwartek 28.01.2016 r. w kinie „Pod Kopułą” sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizował spotkanie wolontariuszy z całego powiatu i tych, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 194 718,67 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci oraz ułatwiających godną opiekę medyczną seniorów. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze - bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!

Szefowie podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy - i tych zarejestrowanych, i tych bez identyfikatorów a przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się kwesty WOŚP - bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków! A gostyński szpital prawie co roku dostaje z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt!

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 5 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 76 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu trzech latach dołączyli:
- Pracownia Złotnicza jubilera Marcina Stołowskiego, która co roku przygotowuje gostyńskie „Złote serduszka”,
- Drukarnia „Real” Marka Komorowskiego w Gostyniu,
- Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”,
- Bank Zachodni WBK oddział w Gostyniu,
- Salon Meblowy „Mirage”.

Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. Tradycyjnie też wręczono najaktywniejszym wolontariuszom pamiątki: koszulki, kalendarze, kubki i gadżety WOŚP.

W dalszej części spotkania - jako podziękowanie specjalne dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali akcje w ramach WOŚP - odbył się przygotowany przez szefów Sztabu w Gostyniu seans filmowy „Hobbit”.
Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali, przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu podkreślali, że młodzi wolontariusze są wspaniali: - Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was - wolontariuszy, z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom. Jesteście wspaniali!!!

Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych, wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko”, Kluby Motocyklowe Black Legion i Vendetta, Leśne Diabły z Brzedni oraz lokalne media i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 105 930,56 zł (w tym obcą walutę euro, dolary, funty brytyjskie i kilkadziesiąt sztuk bilonu w innych walutach) oraz złotą biżuterię: dwa łańcuszki i kolczyk.

Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 31 883,38 zł.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 27 237,90 zł.

Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 21 814,55 zł.

Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 7 852,28 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń. Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Pępowa i Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci i godnej opieki seniorów!

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 110 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 150 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci i wsparcie godnej opieki seniorów.

Na kwotę 105 930,56 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP w Gostyniu, złożyły się wpłaty:
kwesta wolontariuszy w Gostyniu: - 22 386,46 zł.
Gostyński Koncert Finałowy w GOK „HUTNIK”:
sprzedaż darów - 13 404,28 zł,
fotokalendarze - 1 423,57 zł,
Galeria Zdjęć Ludzi Życzliwych - 1 041,64 zł,
zbiórka Klub Motocyklowy Vendetta - 513,16 zł,
zbiórka Klub Motocyklowy Black Legion - 432,02 zł,
zbiórka szatnia - 220,07 zł.
RAZEM: - 17 034,74 zł.

Ochotnicza Straż Pożarna w Goli
(festyn+500 zł wpłata indywid.) - 10 900,00 zł.
Koncert Dzieci klas I-III Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5 w Gostyniu w GOK
(sprzedaż darów 6 152,92 zł, wata cukrowa Firma „ANETTE” 918,55 zł) - 7 071,47 zł.
Koncert Przedszkolaków w GOK (Miejskie Przedszkola nr 1, nr 7, nr 4, nr 5 „Kubuś Puchatek”, Przedszkole Niepubliczne „Bajka”, Grupa Taneczna „Anima”, minikoncert Darii Letkiewicz i Marty Nowak)
(sprzedaż darów 5 605 zł, wata cukrowa Firma „ANETTE” 1000 zł, szatnia zbiórka 333,91 zł) - 6 938,91 zł.
Pępowo Zespół Szkół SP i Gimnazjum w Pępowie
(kwesta uliczna, kiermasze) - 5 610,10 zł.
Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska
(turniej kręglarski, sprzedaż darów) - 4 676,00 zł.
Borek Wlkp.
(Zespół Szkół w Borku Wlkp. kwesta uliczna - 2 322,07 zł; Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp. koncert i kawiarenka
- 1 762,37 zł; Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp. warsztaty 50+ - 272,00 zł) - 4 356,44 zł.
Sklep LIDL w Gostyniu
(włata w ramach akcji sieci LIDL) - 3 500,00 zł.
Szkoła Podstawowa w Daleszynie
(festyn z KGW) - 2 585,55 zł.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
(koncert, sprzedaż darów) - 2 395,20 zł.
Szkoła Podstawowa w Sikorzynie
(kiermasz, sprzedaż darów) - 2 141,00 zł.
Szkoła Podstawowa w Siemowie
(dyskoteka, kiermasz, sprzedaż darów) - 2 057,00 zł.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu
(sprzedaż Serdecznych Kartek, kiermasz, dyskoteka, sprzedaż darów) - 1 981,92 zł.
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Pogorzeli
(koncert, sprzedaż darów) - 1 928,52 zł.
Gimnazjum nr 2 w Gostyniu
(sprzedaż darów) - 1 820,00 zł.
Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
(sprzedaż darów) - 1 490,14 zł.
Leśne Diabły - Kąpiel Morsów w Brzedni i Kuchnia Polowa - 1 444,44 zł.
Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu
(kawiarenka, sprzedaż darów) - 1 427,97 zł.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu
(dyskoteka) - 901,12 zł.
Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu
(sprzedaż darów) - 895,57 zł.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu
(zbiórka i sprzedaż darów) - 862,32 zł.
Szkoła Podstawowa w Goli
(dyskoteka, kiermasz, sprzedaż darów) - 557,00 zł.
Salon Peugeot B&B Gostyń
(wpłata indywidualna) - 400,00 zł.
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi
(koncert kolęd, sprzedaż darów) - 238,69 zł.
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu
(zbiórka) - 192,50 zł.
Huta Szkła ARDAGH GLASS
(wpłata przez aukcję Allegro) - 137,50 zł.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim!

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak


I jeszcze przypomnienie:

Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty piąty. Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

A 11 stycznia tego roku młodzi wolontariusze kwestowali, mimo zimnego, porywistego i przenikliwego wiatru, przez cały dzień w Gostyniu i w okolicznych miejscowościach oraz w Borku i w Pępowie. Wolontariusze Łukasz i Marcin z CHOT-DRÓG TRI Team, kwestując na rowerach, przejechali blisko 80 km, mimo silnego, niesprzyjającego wiatru. Mieszkańcy powiatu bardzo chętnie wrzucali datki do puszek, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często też obdarzali wolontariuszy dobrym słowem. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie.

W Gostyniu był (9.01.2016 r.) wielki koncert przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli: nr 1, nr 7, nr 4, nr 5 „Kubuś Puchatek” oraz Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Wraz z przedszkolakami wystąpiła też Grupa Taneczna „Anima” oraz zagrały minikoncert Daria Letkiewicz i Marta Nowak. Był też wielki koncert (10.01.2016 r.) dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2). W obu tych koncertach najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los.

Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony o godz. 21:00 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie, a dla mieszkańców Gostynia za kolejny wspólny finał. W finałowym koncercie wystąpiły zespoły: taneczne EV-DANCE i DESPERADO oraz zespoły KOLOROWE GITARY i CREDO BAND - wszystkie bardzo gorąco przyjęte przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 1600 zł gostyńskie złote serduszko, ufundowane przez Przyjaciela Orkiestry - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „WOŚP GOSTYŃ 2016”).

Sprzedano też m.in. wycieczki po hucie szkła ARDAGH GLASS, kevlar Kuby Giermaziaka, oglądanie panoramy Gostynia z najwyższego wysięgnika Straży Pożarnej, aparat fotograficzny, telefony komórkowe, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, oraz na sesje fotograficzne i wideofilmowanie, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, zabawki, obrazy, maskotki, torty gostyńskich cukierników, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Robiono sobie pamiątkowe ścienne kalendarze WOŚP ze zdjęciem dziecka lub całej rodziny (ZSZ w Gostyniu i Drukarnia „REAL”) oraz zdjęcia do Galerii Ludzi Życzliwych (Portal oraz Tygodnik Lokalny Gostyn24, Alior Bank, Foto IRIS - Irena Cyprian i ADSteam Przemysław Maciejewski).

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Był rekordowy Turniej Kręglarski. Była też gorąca kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił - tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im oraz wszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Zagrała też fantastycznie Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej, sprzedano tam np. miniwieżę i sprzęt sportowy. Był koncert w Pogorzeli z udziałem dzieci i kapel muzycznych.

Były także wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowościach, w których działali wolontariusze. Do akcji przyłączyły się licznie szkoły. Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska oraz motocykliści z Black Legion Gostyń i Vendetta Gostyń.

WOŚP w sztabie w Piaskach zakończyła się rekordową zbiórką. Na zbieraną w gminie Piaski i w Gostyniu kwotę 31 883,38 zł złożyły się akcje Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach - 16 718,09 zł, Zespołu Szkół w Bodzewie 11 203,93 zł i Zespołu Szkół w Szelejewie 3 961,36 zł. Były licytacje darów, sprzedaż bułeczek w Bodzewie, studio makijażu i fryzury w Szelejewie. Odbył się w Nadleśnictwie Piaski 1. Zimowy Rajd Rowerowy na rzecz WOŚP, zakończony grillem. W GOK w Piaskach wystąpili przedszkolacy z Prywatnego Przedszkola ENART w Piaskach, Przedszkola Samorządowego w Piaskach. Został zrealizowany program Fundacji WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Koncerty zagrali Dziecięca Sekcja Muzyczna GOK Piaski, Zespół Śpiewaczy „Tęcza”, Kapela Ludowa „Malinczoki”, zespół rockowy „The Gifts”, zespół muzyczny „Madar” i kapela podwórkowa „Piaskowianie”.

Rekordową kwotę w historii krobskich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 27 237,90 zł zebrało przez dwa dni 99 wolontariuszy na terenie gminy Krobia i w Pępowie, w tym podczas imprezy kulturalno-rozrywkowej (10.01.2016 r.) w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Na scenie w GCKiR w Krobi, pojawili się m.in. przedszkolacy z Krobi, Pudliszek i Żychlewa oraz uczniowie z Ciołkowa, Krobi, Pudliszek i Gostkowa. Był pokaz pierwszej pomocy oraz licytacja upominków i przedmiotów, przekazanych przez darczyńców. Można było spróbować domowych wypieków oraz „Bigosu Biskupiańskiego”, przygotowanego przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wymysłowie. W GCK zebrano 8 356,22 zł. Sporym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Unii Leszno z podpisami żużlowców, czy też piłki z podpisami zawodników Lecha Poznań (jedna z nich zlicytowana została za 670 zł!). Rekordową kwotę 900 zł udało się jednak uzyskać za pierwszy w historii puchar - za zajęcie I miejsca w rozgrywkach, który wywalczyła drużyna młodych piłkarzy KA 4 Kaczmarek na turnieju w Pakosławiu. 10 stycznia odbył się również turniej piłkarski w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.

Już po raz szesnasty w Poniecu zagrała też Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się aż trzy dni. Była (8.01.2016 r.) dyskoteka Szkoły Podstawowej w Gminnym Centrum Kultury a w pubie Stop Rider 66 w Dzięczynie koncert zespołu STALKER. Na strzelnicy Bractwa Kurkowego odbył się (9.01.2016 r.) turniej strzelecki, połączony z grami i zabawami zorganizowanymi przez ponieckich harcerzy. Na niedzielny finał złożyły się: bieg „Policz się z cukrzycą” oraz występy w kinie: występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Poniecu, rowerowe show Jonasza Pakulskiego, śpiew Dario Isidoris, zabawy z dziećmi Magdy Czarneckiej Wojtkowiak, koncert Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, pokazy sekcji Natia oraz Humoreska porady żywieniowe i występ taneczny uczniów Szkoły Podstawowej w Poniecu, zespół rockowy ROSHARK. Sprzedano m.in. fotel burmistrza Ponieca, wejściówki do Zakładu Karnego w Rawiczu, wyjazd do Warszawy z Senatorem RP oraz kask Unii Leszno, który wylicytowano za kwotę 550 zł. Smacznym poczęstunkiem kusiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Bogdanki, Szurkowo, Dzięczyna oraz Czarkowo. Na terenie gminy Poniec zebrano 21 814,55 zł.

W Pogorzeli Sztab WOŚP przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli zebrał 7 852,28 zł. Do tej kwoty dołożyło 1 928,52 zł Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Pogorzeli. Razem w Pogorzeli zebrano 9 780,80 zł. Oprócz kwesty ulicznej, imprez w Zespole Szkół oraz kiermaszy wyrobów uczestników Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli odbył się finałowy koncert w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli. Wśród atrakcji znalazły się m.in. koncert zespołu rockowego White Cellar, pokaz grupy tanecznej Show Dance oraz występ duetu Bunio & Marcelina. Największym hitem okazał się jednak program przygotowany przez uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej oraz wokalno-taneczne popisy dzieci z Przedszkola „Raj Psotników” w Pogorzeli. Koncert zakończył występ zespołu „Jawor”.
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 01
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 02
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 03
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 04
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 05
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 06
Podsumowanie 24 Finalu WOSP 2016 07