Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nie tylko w bajkach są prawdziwi bohaterowie

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół i sponsorów (14.01.2016) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie i Domu Dziecka w Gostyniu zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówek przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domu Dziecka jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu za okazywaną pomoc. W tym roku odbywało się pod hasłem: „Obok siebie, ręka w rękę, zawsze szczerze!”.

Gości powitała Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata. A zrobiła to w niecodzienny sposób, czytając bajkę o… prawdziwych bohaterach.

Była to historia małych gwiazdek, które rozwijały się w szczęściu w swoich rodzinach. Jednak zło, które zawsze czai się w świecie i przybiera różne kształty i postacie, pozbawiło je pewnej nocy domów i miłości. Bez rodzinnego ciepła gwiazdki te bladły, szarzały, znikały… Ale znalazły się dobre planety, które bezinteresownie zaczęły pomagać małym gwiazdkom i domowi, w którym je umieszczono. To dobro i ciepło, które oddawały małym gwiazdkom, sprawiło, że znów zaczęły uśmiechać się, rozwijać i świecić coraz jaśniej i odzyskały nadzieję. Aż w końcu same, gdy dorosły, oddawały dobro innym, którzy tego potrzebowali. W ten sposób zła było mniej na świecie. A gwiazdki na niebie świeciły jaśniej niż kiedykolwiek… - Myślę, że kiedy nocą spojrzycie w niebo, z łatwością je odnajdziecie - zakończyła bajkę dyrektor Dolata i dodała: - Nie byłoby szczęśliwego zakończenia, gdyby nie przyjaciele gwiazdek, którzy w porę przyszli z pomocą i uchronili je od zniknięcia. Dla tych gwiazdek ich przyjaciele to prawdziwi bohaterowie. Po czym, zwracając się do zaproszonych gości, wyjaśniła: - Tak, Drodzy Państwo - dla dzieci, które tu mieszkają, jesteście prawdziwymi bohaterami! I za całe dobro, jakie im ofiarujecie, chcemy Wam dzisiaj podziękować z całego serca.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, dziękując wszystkim za wspieranie Domów Dziecka i podkreślając, że podziękowania należą się też wychowawcom i pracownikom gostyńskich placówek opiekuńczo - wychowawczych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i wspierają je w rozwoju. Życzenia spokoju w Domu Dziecka, w rodzinach i w kraju wszystkim obecnym złożył też Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka. Emerytowany dyrektor bodzewskiej placówki Andrzej Urban życzył wychowankom i wychowawcom wytrwałości w realizacji przyjętych celów. Życzenia i wyrazy uznania złożyli też Monika Bielka ze Stowarzyszenia Kupców Gostyńskich, były wychowanek Bodzewa Antoni Kuś, który podkreślał, że jest to wyjątkowy dom; była wychowawczyni Grażyna Zielińska i dyrektor PCPR w Gostyniu.

Do podziękowań przyłączyły się dzieci i wychowawcy, przygotowując dla wszystkich gości sympatyczne pamiątki oraz przedstawiając artystyczne podziękowanie za okazywane serce i wsparcie. Był występ kapeli „Chory na bluesa”, złożonej z wychowanek placówki i wolontariusza Mariusza. Ten minikoncert rozkołysał całą widownię. Oklaskiwano też gorące przebojowe pokazy taneczne. Wysłuchano ciepłych i sympatycznych recytacji najmłodszych wychowanków. A salwami śmiechu nagrodzono dwa występy kabaretowe. Goście przekazali też wiele prezentów dla podopiecznych placówek w Bodzewie i Gostyniu.

Na koniec wychowankowie, wychowawcy i goście zasiedli do wspólnej kolacji. A w przerwie poczęstunku z niekłamanym podziwem obejrzano fotograficzną wystawę pokonkursową prac wychowanków, powstałych w ramach projektu FOTOSZANSA. W bodzewskich „lochach” można było zobaczyć prawdziwe perełki fotograficzne wykonane przez dzieci i młodzież z Domów Dziecka w Gostyniu i w Piaskach.

W gronie przyjaciół Domu Dziecka, którzy zostali zaproszeni na „Spotkanie choinkowe” znaleźli się: Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch, przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Zenon Norman, Skarbnik Powiatu Eleonora Gościniak, Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka, Sekretarz Gminy Piaski Andrzej Konieczny, radny Powiatu Gostyńskiego Tomasz Skibicki, emerytowany dyrektor Domu Dziecka w Bodzewie Andrzej Urban oraz emerytowani pracownicy tej placówki, reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, WIX-FILTRON w Gostyniu, Zakładów Mięsnych „Konarczak” z Pogorzeli, firmy P. Jana Nirberga z Warszawy, Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Przedsiębiorstwa „SIMET” S.A. w Piaskach, Biura Podróży MOANA w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół w Brzeziu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Firmy „MARTEX” w Gostyniu, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Jerzego Nowaka w Pokrzywnicy, firmy TRAVEL BUS z Rawicza, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk, Zakładów Mięsnych „DUDA” z Grąbkowa, Przedsiębiorstwa „B. KACZMAREK” w Malewie, Zakładu TOP FARM w Goli, Stajni „STRÓŻYŃSKI” z Daleszyna, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Gabinetu Fizykoterapii i Rehabilitacji Teresy Mikołajczyk-Machowskiej w Lesznie, Szkoły Tańca „Desperado” w Gostyniu, Stowarzyszenia „DZIECKO”, regionalnych mediów, a także Anoni Kuś - były wychowanek bodzewskiej placówki, wolontariusze Krzysztof Mąkowski i Mariusz Tomczak oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 01
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 02
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 03
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 04
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 05
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 06
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 07
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 08
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 09
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 10
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 11
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 12
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 13
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 14
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 16
Nie tylko w bajkach sa prawdziwi bohaterowie 2016 17