Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
To nie do uwierzenia

Pan Henryk z Siedmiorogowa otrzymał skuter dla osoby mającej trudności z poruszaniem się. Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako holenderski dar. To kolejna pomoc w ramach współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo, przygotowana przez Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen. O transport kolejnego zestawu sprzętów do Polski zadbał tradycyjnie Martin de Bruijn. Sprzęt do Polski przywieźli Jan Jaap van der Veen i Jacob Jacob Bijker.

Skuter elektryczny Breeze 3 to duży i komfortowy pojazd. Trójkołowa konstrukcja zapewnia ponadprzeciętną zwrotność, a szeroka kierownica pozwala na łatwe manewrowanie skuterem. Duże koła znacząco ułatwiają pokonywanie przeszkód. Poza standardowymi hamulcami automatycznymi, skuter Breeze wyposażony jest w przedni bębnowy hamulec bezpieczeństwa. Miękkie resorowane zawieszenie wszystkich kół oraz wygodny fotel czynią jazdę Breeze bardzo komfortową. Dopasowanie skutera do wymagań indywidualnych możliwe jest dzięki regulacji fotela przód-tył, kąta oparcia, podłokietników oraz pochylenia kierownicy. Dwa koszyki na zakupy doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Skuter cechują bardzo dobre parametry techniczne. Prędkość maksymalna wynosi 15 km/h i maksymalne obciążenie 200 kg.

Skuter do Pana Henryka trafił za pośrednictwem Członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusza Sikory i PCPR w Gostyniu. Pojazd jest w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Dla P. Henryka - to nie do uwierzenia, że taki pojazd trafia do mnie. Brakuje słów, żeby podziękować. A żona Pana Henryka, nie kryjąc wzruszenia, stwierdziła zwracając się do męża: - Będziesz się teraz musiał nauczyć jeździć na tym pojeździe. Okazało się jednak, że Pan Henryk odłożył kule, usiadł na skuterze i… pojechał. Pojazd jest prosty w obsłudze, a Pan Henryk od razu go wyczuł i opanował.

Pan Henryk i jego żona, dziękują darczyńcom z Holandii oraz p. Januszowi Sikorze i PCPR w Gostyniu za bezinteresowną pomoc i dodają: - To ważne móc przekonać się, że ktoś o nas pamięta.

Dyrektor PCPR w Gostyniu podkreśla: - Przyjaciołom z Holandii należą się serdeczne słowa podziękowania za stałe i bezinteresowne wspieranie podopiecznych powiatowego systemu pomocy.
To nie do uwierzenia 2016 01
To nie do uwierzenia 2016 02
To nie do uwierzenia 2016 03