Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego
ofiarowali 160 018,21 zł

Wstępnie podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXIV Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Poniecu, Pogorzeli, Piaskach, Krobi i Gostyniu) - 160 018,21 zł dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i godnej opieki medycznej seniorów.

To wspólny fantastyczny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec oraz takich wydarzeń jak np. finał OSP w Goli, turniej kręglarski WOŚP czy kąpiel morsów w Brzedni. Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu, którzy przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci i pomocy seniorom!

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 104 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci. Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych, wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko”, kluby motocyklowy Black Legion i Vendetta, Leśne Diabły z Brzedni i wielu innych oraz lokalne media. Sztab zebrał - wg wstępnych wyliczeń 90 018,21 zł.

Ale gostyniacy przekazali na rzecz WOŚP znacznie więcej, gdyż na ulicach Gostynia kwestowało też wielu wolontariuszy z sąsiednich sztabów powiatu gostyńskiego.

10 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali, mimo zimna, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Niektórzy wolontariusze, kwestując na rowerach, przejechali blisko 60 km, mimo mroźnej aury. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często też obdarzali wolontariuszy dobrym słowem. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. W Gostyniu były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 1, nr 7, nr 4, „Kubuś Puchatek” i „Bajka”,) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony ok. godz. 21:30 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie i dla mieszkańców Gostynia za kolejny wspólny finał. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: taneczne EV-DANCE i DESPERADO oraz zespoły KOLOROWE GITARY i CREDO BAND - wszystkie bardzo gorąco przyjęte przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 1600 zł gostyńskie złote serduszko - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „WOŚP GOSTYŃ 2016”).

Sprzedano też m.in. wyjazdy na 21-metrowym podnośniku strażackim nad Gostyń, zwiedzanie huty szkła Ardagh Glass, kevlar Kuby Giermaziaka, telefony komórkowe, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, na naukę jazdy, wymianę opon, mycie aut itp., oraz na sesje fotograficzne, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, antyczne meble, zabawki, obrazy, maskotki, torty gostyńskich cukierników, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Był rekordowy Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił - tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im oraz wszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Zagrała też fantastycznie Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej, sprzedano tam np. lot paralotnią. Był też koncert w Pogorzeli z udziałem dzieci i kapel muzycznych.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowościach, w których działali wolontariusze. Do akcji przyłączyły się licznie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Pępowie, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska, Zespół Szkół w Starej Krobi, Szkoła Podstawowa w Goli.

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, oraz Black Legion Gostyń i Vendetta Gostyń.

A tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców oraz seniorów. Jesteście wspaniali!!!

Dziękujemy wszystkim za wielodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania. Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom.

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 01
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 02
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 03
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 04
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 05
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 06
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 07
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 08
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 09
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 10
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 11
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 12
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 13
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 14
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 15
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 16
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 17
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 18
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 19
24 Final WOSP 2016 - wstepne podsumowanie 20