Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kolejna przeszkoda pokonana dzięki PCPR

Pani Maria ze Starego Gostynia nie ma możliwości samodzielnego poruszania się. Korzysta z wózka inwalidzkiego, ale nawet wtedy kieruje nim jej mama. Ponieważ, by przemieszczać się, p. Maria potrzebuje pomocy innej osoby.

Jednak od kilku tygodni świat p. Marii i jej mamy uległ zdecydowanej zmianie. Otrzymały one nieodpłatnie wózek elektryczny, którym kieruje się bez wysiłku przy pomocy joysticka oraz małego panelu przyciskowego. Wózek przybył do powiatu gostyńskiego z Holandii w ramach pomocy organizowanej przez holenderskie stowarzyszenie Kinderhuis Bodzewo i jej lidera Martina de Bruijn w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Wózek ten, to jeden z nowszych modeli dostępnych na rynku. Ma kilka biegów i doskonale radzi sobie nawet w trudnym terenie, na trawniku, piasku czy nawet w błocie. Zaawansowane technicznie podwozie zostało stworzone do pokonywania wszystkich, najtrudniejszych nawet terenów. Jest on niezwykle mocny, wytrzymały i wygodny. Osiąga prędkość do 10 km na godzinę, a jego zasięg bez doładowywania baterii akumulatorowej to ponad 20 km!

Jak przyznaje mama pani Marii: - Córka wreszcie może opuszczać dom. Do tej pory musiałam ją za każdym razem sadzać na zwykły wózek i pchać. A to już ponad moje siły. Drogę od domu do głównej drogi mamy pod górkę i dodatkowo kamienistą z „kocich łbów”. A nie stać mnie było na zakup takiego wózka dla córki, który kosztuje prawie dwadzieścia tysięcy. Teraz wreszcie jest lepiej.

To kolejna pomoc w pokonywaniu barier dla pani Marii i jej mamy. W ubiegłym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wsparło i dofinansowało wybudowanie podjazdu do domu obu pań.

Pani Maria i jej mama bardzo gorąco dziękują Stowarzyszeniu Kinderhuis Bodzewo za wózek! Dziękuje też Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, za którego pośrednictwem otrzymały pojazd.
Kolejna przeszkoda pokonana I 2016 01