Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kolejny rekord morsów dla WOŚP!

157 morsów z Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Dolska, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz innych miejscowości z całej Wielkopolski zażywało zimowej (09.01.2016) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Cichowskie - Jezioro Mórka). Mimo zimnej wody (wyrąbano w zamarzniętym jeziorze wejście do kąpieli, został pobity ubiegłoroczny rekord (w 2015 r.- 136) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy mors 71 lat. Zbierano też datki do puszek, które zasilą konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W ten sposób już od czternastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. W tym roku najliczniejszą grupę morsów stanowili członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” z Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, który poprowadził rozgrzewkę wszystkich kąpiących się przed wejściem do wody. Obok klubu „Morsów” z Gostynia równie licznie przybyli „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu. Wśród kąpiących się tradycyjnie był szef gostyńskiego sztabu WOŚP. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie kapiących się w wigwamie koło leśniczówki, w czasie którego Leszek Twardowski i Waldemar Szwedek omówili zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że najważniejsza jest dbałość o zdrowie - A przy okazji wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia we współpracy z TKKF „Tęcza” w Gostyniu i PCPR w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwali ratownicy z gostyńskiej Drużyny WOPR i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska.
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 01
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 02
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 03
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 04
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 05
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 06
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 07
Kolejny rekord morsow dla WOSP 2016 08