Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Bezcenna pomoc z Holandii

Kolejna partia pomocy z Holandii trafiła do Powiatu Gostyńskiego. Po raz kolejny stało się to za sprawą holenderską organizację pozarządową Kinderhuise Bodzewo i jej lidera Martin de Bruijn. Przywieziono prezenty dla wychowanków Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu, meble dla Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach oraz specjalistyczny sprzęt dla osób z niepełnosprawnością dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Były to skuter dla niepełnosprawnego, dwa wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym oraz sześć składanych i zwykłych wózków inwalidzkich, a także rolatory.

Sprzęt do Polski przywieźli Jan Jaap van der Veen i Jacob Jacob Bijker. Jan Jaap i Jacob działają aktywnie w stowarzyszeniu Kinderhuis Bodzewo oraz w zaprzyjaźnionej parafii St. Johannesga, też wspierającej podopiecznych bodzewskiej placówki. O ciekawy pobyt holenderskich gości na Ziemi Gostyńskiej tradycyjnie zadbał Dom Dziecka w Bodzewie, który bardzo gościnnie przyjął przyjaciół z Holandii. W ramach tego kilkudniowego i, jak podkreślali Holendrzy, miłego pobytu, oprócz uczestnictwa w życiu bodzewskiej placówki, odbyło się też spotkanie z przedstawicielem Zarządu Powiatu Gostyńskiego Januszem Sikorą. Holendrzy odwiedzili też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Piaskach.

PCPR w Gostyniu serdecznie dziękuje Jan Jaapowi, Jacobowi oraz Martinowi za kolejne wsparcie. Dyrektor PCPR w Gostyniu podkreśla: - pomoc jest bezcenna nie tylko ze względu na jej wartość, ale przede wszystkim dlatego, że jest bezinteresownym darem serca przyjaciół z Holandii, pokazującym, że dobroczynność nie zna żadnych granic.
Bezcenna pomoc z Holandii 2016 01
Bezcenna pomoc z Holandii 2016 02
Bezcenna pomoc z Holandii 2016 03