Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Świąteczne spotkanie TON

Członkowie Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych i ich rodziny spotkali się z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Gościńcu w Pępowie. Towarzystwo działa już od 23 lat. Skupia ono obecnie 109 dzieci i dorosłych niepełnosprawnych z gmin Borek, Kobylin, Pogorzela, Pępowo, Piaski i Gostyń.

Na świąteczne spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji wspierających działalność TON oraz przedsiębiorcy, którzy od lat wspomagają organizację: wójt Pępowa Stanisław Krysicki, burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk, wiceburmistrz Borku Wlkp. Jolanta Chudzińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie Mariola Żelazna, dyrektor pogorzelskiego oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu Barbara Owsianowska i ks. Tomasz Płóciennik z Krotoszyna.

Spotkanie rozpoczął koncertem kolęd i pastorałek chór gminno-parafialny „Continuo” pod dyrekcją Leszka Żelaznego. Po wspólnym śpiewaniu powitał wszystkich serdecznie Jan Rogala, prezes TON, który podsumował też ostatni okres pracy na rzecz niepełnosprawnych, przypominając główne działania stowarzyszenia w mijającym roku: zorganizowanie i dofinansowywanie wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne dla 37 osób przy wsparciu PCPR w Gostyniu; zaopatrywanie w sprzęt rehabilitacyjny; organizowanie imprez integracyjnych rekreacyjno-kulturalnych, np. Dnia Matki w Ludwinowie, wycieczki w góry i nad morze oraz do innych ciekawych miejsc w kraju i za granicą, np. do Drezna i Miśni, na Górę św. Anny i do Książa, Bolesławca oraz Brzegu, na biwak nad jeziorem Mórka, na zawody wędkarskie w DPS w Zimnowodzie; czy wsparcie rzeczowe dla członków towarzystwa.

W imieniu gości zabrali głos wójt Stanisław Krysicki, który życzył wszystkim zdrowych i pogodnych świąt i wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku oraz przedstawiciel PCPR w Gostyniu, który przedstawił formy pomocy, z których mogą skorzystać członkowie Towarzystwa w PCPR. Jan Rogala odczytał też list z życzeniami od Biura Turystycznego „Moana”, które do życzeń dołożyło voucher na wyjazd z „Moaną”.

A dalej było już bardzo radośnie i świątecznie. Był kolejny śpiewaczy występ chóru „Continuo”. A uczestników spotkania odwiedził Gwiazdor, który, otoczony podopiecznymi Towarzystwa, rozdawał łakocie. Na zakończenie spotkania wszyscy podopieczni TON otrzymali okolicznościowe paczki.
Swiateczne spotkanie TON 2015 01
Swiateczne spotkanie TON 2015 02
Swiateczne spotkanie TON 2015 03
Swiateczne spotkanie TON 2015 04
Swiateczne spotkanie TON 2015 05
Swiateczne spotkanie TON 2015 06