Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Jesteście Rodziną Dobra!

Mikołaje przygotowały 236 dużych paczek świątecznych dla dzieciaków z powiatu gostyńskiego

W ramach akcji „MIKOŁAJE 2015” wolontariusze przygotowali 236 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już ósmy rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieci, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki. Paczki te obecnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie. Paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako zależnej od pomocy społecznej. Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. W paczkach znalazły się zabawki, gry edukacyjne, książki, przybory szkolne, słodycze, maskotki i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy. Na konto Stowarzyszenia „DZIECKO” wpłynęły też pieniądze od prywatnych darczyńców na pokrycie kosztów leczenia uzębienia chłopca opuszczonego przez rodziców.

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2015”. Otrzymało je kilku mieszkańców powiatu, którzy nie chcieli publicznego ujawnienia swoich nazwisk oraz Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Wycisłowie, Zespół Szkół w Szelejewie, Gimnazjum w Piaskach, Zespół Szkół w Bodzewie, Przedszkole ENART w Piaskach, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Gimnazjum w Żytowiecku, Zespół Szkół w Pępowie, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Przedszkole „BAJKA”, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół w Starej Krobi, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Przedszkole „Pod Świerkami” w Krobi, Przedszkole w Pudliszkach, Beata i Mariusz Konury, Marzena i Andrzej Konieczni, Lucyna Wiśniewicz, Lidia Wiśniewicz, Agnieszka Rochowska, Agnieszka Klupczyńska, Agnieszka Artmańska, Joanna i Paweł Stachowiak, Agnieszka i Andrzej Frąckowiak, Edyta Dawidziak, Katarzyna Andrzejak, Joanna Kaczmarczyk, Daria Cichoradzka, Aldona Majchrzak, Iwona Wabińska, Leszek Skrzypczak, Alicja i Jerzy Data, Joanna Smorowińska, Stowarzyszenie „Biegaj z Krobią WOMEN”, klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, radni powiatowi i gminni z SKW Samorządowej Koalicji Współpracy, Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu.

Wszystkim uczestnikom akcji należą się wielkie serdeczne podziękowania!
Jesteście Rodziną Dobra!
Akcja Mikolaje 2015 01
Akcja Mikolaje 2015 02
Akcja Mikolaje 2015 03
Akcja Mikolaje 2015 04
Akcja Mikolaje 2015 05
Akcja Mikolaje 2015 06
Akcja Mikolaje 2015 07
Akcja Mikolaje 2015 08
Akcja Mikolaje 2015 09
Akcja Mikolaje 2015 10
Akcja Mikolaje 2015 11
Akcja Mikolaje 2015 12
Akcja Mikolaje 2015 13
Akcja Mikolaje 2015 14
Akcja Mikolaje 2015 15
Akcja Mikolaje 2015 16