Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Razem zdrowo i sportowo

Festyn „Zdrowo-Sportowo-Razem” połączył kilka różnych projektów. Dzięki tej formule na terenie sportowo-rekreacyjnym przy Zespole Szkół w Piaskach przez całą sobotę (05.09.2015) nie brakowało różnych wydarzeń i atrakcji, dzięki czemu było gwarno, wesoło i ciepło, mimo jesiennej pogody.

Stało się tak za sprawą wspólnego działania Towarzystwa Sportowego „CEGIELNIA” Piaski, Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kreatywni” i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość”. Te trzy organizacje pozarządowe połączyły swoje imprezy i przy wsparciu Gminy Piaski zorganizowały festyn, jakiego do tej pory nie było. Oprócz wielu osób, całych rodzin, kibiców i wolontariuszy ze stowarzyszeń w festynie wzięli też udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka, Przewodnicząca Rady Gminy Piaski Irena Różalska, Sekretarz Gminy Piaski Andrzej Konieczny oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak.

Towarzystwo Sportowe CEGIELNIA Piaski sprawnie przeprowadziło Turniej Piłki Nożnej CEGIELNIA CUP, dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Od 13:30 do 18:30 sześć drużyn walczyło zażarcie na piaskowskiej murawie. Im bliżej końca turnieju, tym atmosfera stawała się gorętsza, a mecze coraz bardziej zacięte, gdyż każda z drużyn chciała zająć najwyższe miejsce. Ostatecznie najlepszym zespołem okazał się „CERBER ALARMY” Leszno. Drugie miejsce zajął „KOWALSTWO BŁASZCZYK” Borek Wlkp., a trzeci był „CHROBRY” Głogów. Kolejne miejsca zajęły drużyny: „OLDBOYS PIAST” Bęlęcin, „CEGIELNIA” Piaski Wlkp. i „OLDBOYS” Gostyń. Królem strzelców turnieju został Wojciech Schmitchen i odebrał specjalna statuetkę ufundowaną przez Stanisława Błaszczyka z Zimnowody.

Drugą z imprez, składających się na festyn „Zdrowo-Sportowo-Razem”, był I Powiatowy Piknik Integracyjny „Pokonać szklane ściany”. Zorganizowało go, z myślą o rodzinach z problemem autyzmu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kreatywni”, korzystając z dofinansowania w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego, realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO”. „Kreatywni” przygotowali cały zestaw dmuchanych atrakcji dla dzieci, m.in. zjeżdżalnię, zamek, bezpieczną ściankę wspinaczkową dla najmłodszych. Wiele radości wśród uczestników festynu wywoływała wytwornica baniek mydlanych. Chętni korzystali też ze stanowiska dogoterapii i przejażdżek kucykiem i bryczką. Było też malowanie twarzy i specjalny stolik z kolorowankami dla dzieci.

Trzecim, równie ważnym elementem całego festynu był „Dzień Integracji Społecznej”, przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość”. Projekt ten uzyskał dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego w ramach otwartego konkursu ofert. „Radość” zaprezentowała uczestnikom festynu Mobilne Laboratorium, czyli przykuwające uwagę dzieci i dorosłych pokazy doświadczeń z fizyki, chemii i astronomii. Były też pokazowe zajęcia terapeutyczne z dogoterapii i hipoterapii.

Warto dodać, że w trakcie trwania festynu trójka wolontariuszy Stowarzyszenia „DZIECKO” kwestowała dla Agnieszki Pawlak, uczennicy z Piasków dzielnie walczącej z chorobą nowotworową. Agnieszkę Pawlak można też wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem „dla Agnieszki”.
Wszyscy organizatorzy przygotowali też stanowiska bufetowe dla uczestników festynu z pyszną grochówką z kotła, kiełbaskami z grilla i innymi smakołykami. udział w zabawach i zajęciach festynowych uprzyjemniała muzyka zespołu Ever Band.

Kończąc festyn „Zdrowo-Sportowo-Razem” wójt Wiesław Glapka podziękował organizatorom za tę inicjatywę, która stała się pokazem wspólnego działania.
Razem zdrowo i sportowo 2015 01
Razem zdrowo i sportowo 2015 02
Razem zdrowo i sportowo 2015 03
Razem zdrowo i sportowo 2015 04
Razem zdrowo i sportowo 2015 05
Razem zdrowo i sportowo 2015 06
Razem zdrowo i sportowo 2015 07
Razem zdrowo i sportowo 2015 08
Razem zdrowo i sportowo 2015 09
Razem zdrowo i sportowo 2015 10
Razem zdrowo i sportowo 2015 11
Razem zdrowo i sportowo 2015 12
Razem zdrowo i sportowo 2015 13
Razem zdrowo i sportowo 2015 14
Razem zdrowo i sportowo 2015 15
Razem zdrowo i sportowo 2015 16
Razem zdrowo i sportowo 2015 17