Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mrożenie prozdrowotne

Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu bardzo aktywnie spędzają okres wakacyjny. Po zakończeniu terapii Halliwick (specjalistyczne zajęcia w wodzie) obecnie dają się mrozić w kriokomorze, korzystając z krioterapii ogólnoustrojowej.

Jest to metoda leczenia wykorzystująca wpływ skrajnie niskich temperatur na organizm ludzki. Przebywanie w temperaturze minus 120 stopni Celsjusza przez okres trzech minut wywołuje szereg efektów klinicznych, hormonalnych i biochemicznych. Następuje zdecydowana poprawa nastroju, subiektywna bezbolesność, dotycząca nie tylko bólów stawowych i powierzchni ciała, ale także bolesnych odczuć w jego wnętrzu. Prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek dodaje też, że: - Efektem pobytu w kriokomorze jest również zanik uczucia zmęczenia, rozluźnienie napiętych mięśni, wyraźnie zwiększenie ich siły oraz zwiększenie przepływu krwi przez powłoki ciała i narządy wewnętrzne. Lekarze zalecają krioterapię przy wielu chorobach, gdyż uruchomienie powyższych reakcji daje efekt leczniczy w wielu schorzeniach narządu ruchu, schorzeniach neurologicznych, stwardnieniu rozsianym, stanach pourazowych i pooperacyjnych. Krioterapia umożliwia przeprowadzenie zabiegów kinezyterapeutycznych nawet u pacjentów z dużym bólem czy wybitnie zwiększoną spastycznością mięśni. Obserwowane jest zmniejszenie bólów i obrzęków zajętych stawów, zmniejszenie napięcia mięśni, zaburzeń równowagi, poprawa koordynacji ruchów oraz sprawności ruchowej pacjentów.

Z cyklu zabiegów w kriokomorze, wzmocnionych specjalną gimnastyką stawów, skorzystała obecnie grupa członków Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Uczęszczali oni regularnie, dzień w dzień, do firmy rehabilitacyjnej NZOZ „AKANT” w Gostyniu. Warto podkreślić, że chorzy na SM korzystali z zabiegów bezpłatnie, dzięki dofinansowaniu projektu krioterapii przez Gminę Gostyń w ramach otwartego konkursu ofert. Projekt Stowarzyszenia Chorych na SM uzyskał też wsparcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

(Opracowanie: Walenty Ciszak - wiceprezes Stowarzyszenia SM w Gostyniu.)
Mrozenie prozdrowotne 2015 01
Mrozenie prozdrowotne 2015 02