Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wodny aerobik

W ramach projektu Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu począwszy od 4 maja członkowie stowarzyszenia korzystają z krytej pływalni „Na Fali”. Specjalnie dla członków Stowarzyszenia SM zarząd tej organizacji zaplanował i prowadzi zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne, odbywające się trzy razy w tygodniu. Do ich prowadzenia wykorzystywane są różne formy aktywności ruchowej w wodzie. Bardzo ciekawą formą rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym jest aqua aerobik, w ramach którego fizjoterapeuta prowadzi ćwiczenia ogólno-usprawniające. Do ćwiczeń wykorzystuje się różnego rodzaju przybory, takie jak np. makaron pływacki, nakładki oporowe, hantle.

Warto podkreślić, iż ćwiczenia w wodzie mają swoje szczególne właściwości w przypadku osób chorych na SM, ponieważ woda daje odciążenie i ułatwia ruch. Poza tym w wodzie mogą pracować wszystkie partie mięśni - kończyn, brzucha i kręgosłupa. Niemniej jednak nadrzędnym celem hydroterapii jest poprawa sprawności fizycznej i osiągnięcie jak największej niezależności, a także nauka kontrolowania ruchów, oddychania oraz utrzymywania równowagi w wodzie, a także poprawa koordynacji ruchowej.

Zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne uzyskały dofinansowanie ze środków Gminy Gostyń. Wsparcia organizatorom udzielił też PCPR w Gostyniu.

(Opracowanie Walenty Ciszak - wiceprezes Stowarzyszenia SM)
Razem aktywizowali sie na plywalni 2015 01
Razem aktywizowali sie na plywalni 2015 02
Razem aktywizowali sie na plywalni 2015 03
Razem aktywizowali sie na plywalni 2015 04