Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Pobili się na festynie
rodzinnym w Sikorzynie

Szkoła Podstawowa w Sikorzynie zorganizowała międzywioskowy niedzielny Festyn rodzinny „Dzień sportu” (21.06.2015). Przez cały dzień trwały sportowe zmagania mieszkańców pięciu miejscowości z gmin Gostyń i Krobia, wchodzących w skład obwodu szkoły w Sikorzynie.

Specjalną atrakcją festynu rodzinnego był pokaz przygotowany przez TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Pokaz poprowadził shihan Waldemar Szwedek (7 DAN). Reprezentanci klubu karate shotokan pokazali elementy treningu karate, począwszy od rozgrzewki, przez elementy kihonu, czyli wielokrotnego powtarzania bloków, uderzeń i kopnięć, elementy kumite, czyli walki sportowej, prowadzonej z pełną kontrolą uderzeń, elementy shiho, czyli kontrataków wyprzedzających w różnych kierunkach, oraz kata, czyli układów technik wykorzystywanych w walce z kilkoma przeciwnikami, po wykorzystanie bloków, przechwytów, podcięć, dźwigni i rzutów w samoobronie, w tym przed atakiem kijem i innymi niebezpiecznymi narzędziami, np. nożem. Na koniec zaprezentowano pokaz odporności na ból i uderzenia. Karatecy łamali na swoich partnerach deski, uderzając nimi z całych sił w brzuchy, ramiona, plecy, ręce czy nogi. Do tego dodali zaprezentowanie tameshi waza, czyli element treningu mistrzów polegający na łamaniu twardych przedmiotów przy pomocy np. techniki shuto, czyli uderzenia kantem dłoni.

Uczestnicy festynu nagrodzili pokaz karateków gromkimi brawami. A niektórzy z widzów próbowali bezskutecznie swoich sił np. w łamaniu desek.

Żegnając się z widzami, shihan Waldemar Szwedek przypomniał, że - Karate ni sente nashi (karate nigdy nie było sztuką agresji), podkreślając, że karate to sztuka obrony przy pomocy pustych rąk i nóg.

Wsparcia w organizacji festynu udzieliło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Pobili sie na festynie rodzinnym w Sikorzynie 2015 01
Pobili sie na festynie rodzinnym w Sikorzynie 2015 02
Pobili sie na festynie rodzinnym w Sikorzynie 2015 03
Pobili sie na festynie rodzinnym w Sikorzynie 2015 04
Pobili sie na festynie rodzinnym w Sikorzynie 2015 05