Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rowerowa pielgrzymka

Jednym ze znaków rozpoznawczych Stowarzyszenia Krzyżanki jest organizacja rajdów rowerowych. Tym razem we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Szlaku zorganizowano rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.

Wczesnym niedzielnym rankiem (21.06.2015) czterdziestu rowerzystów ze Stowarzyszenia Krzyżanki i Stowarzyszenia na Szlaku spotkało się na starcie. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie senator RP Marian Poślednik przekazał od LGD Wielkopolska Gościnna kamizelki odblaskowe. Dzięki nim wszyscy uczestnicy rajdu pielgrzymkowego byli widoczni na drodze i bezpieczni.

Organizatorzy wybrali trasę przebiegającą przez okoliczne wioski oraz miejsca znane z walorów przyrodniczych i kulturowych. Po dotarciu do Smolic powitał uczestników rowerowej pielgrzymki tamtejszy proboszcz ks. Błażej Dojas. - Oprowadził on po sanktuarium przekazując uczestnikom informacje - jak wspomina Alina Patalas, prezes Stowarzyszenia Krzyżanki - o głównym ołtarzu, słynącym łaskami od niepamiętnych czasów, na którym znajduje się obraz Najświętszej Bogurodzicy malowany na drewnie, na wzór obrazu częstochowskiego. Jego cudowne właściwości poświadczają liczne wota dziękczynne, ofiarowane Matce Bożej. Są one świadectwem pobożności i doznanych łask płynących z Cudownego Obrazu.

Po zwiedzeniu kościoła i poznaniu jego historii rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną. Tym razem wybrali drogę przez Czeluścin, by odwiedzić cmentarz ewangelicki.

Zakończenie rajdu odbyło się w ogrodzie u jednej z uczestniczek z Krzyżanek. Rowerzyści, poczęstowani posiłkiem, wspominali całodniowy wyjazd, w czasie którego pokonali ponad 50 km. Głównemu organizatorowi rajdu Stowarzyszeniu Krzyżanki należą się wyrazy uznania za pomysł i jego bezpieczną realizację. Wsparcia stowarzyszeniu udzielił PCPR w Gostyniu.
Rajd do Smolic 2015 01
Rajd do Smolic 2015 02
Rajd do Smolic 2015 03
Rajd do Smolic 2015 04
Rajd do Smolic 2015 05
Rajd do Smolic 2015 06