Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Rodzinnie i tłumnie powitali lato

Ponad sześćset osób bawiło się wspólnie w wesoło i kolorowo przystrojonym na tę okazję parku przy Domu Dziecka w Bodzewie. Już po raz piętnasty odbył się tam festyn rodzinny „Powitanie lata”. Wzięły w nim udział rodziny zastępcze z powiatu gostyńskiego, a także rodziny z dziećmi z powiatu gostyńskiego i powiatów sąsiednich. Przybyli też kandydaci na rodziców zastępczych, a także rodziny zaprzyjaźnione. Wszyscy bawili się razem z wychowankami domu dziecka oraz zaproszonymi na tę imprezę rodzicami dzieci, które się wychowują w rodzinach zastępczych lub w bodzewskiej i gostyńskiej placówce. Sporą grupę bawiących się na festynie stanowili uczestnicy imprezy towarzyszącej, czyli samochodowego rodzinnego „Rajdu Smerfów 2015”.

Przybyłych powitali dyrektorzy: Domu Dziecka w Bodzewie - Karolina Dolata i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Mirosław Sobkowiak. A oficjalnego otwarcia festynu dokonał członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Zenon Norman. Witający życzyli przybyłym ciepłego słonecznego lata oraz satysfakcji z pracy z najmłodszymi, a na samym festynie samych uśmiechów i radosnej zabawy. Wśród specjalnych gości, przybyłych na festyn, byli też członek Zarządu Powiatu Janusz Sikora, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak i kierownik Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach Anna Sowula.

A pobudził wszystkich i zachęcił do wspólnej zabawy koncert kapeli wychowanków Domów Dziecka. Były prawdziwe hity oraz pokazy układów tanecznych.

Organizatorzy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie, wspierani przez Stowarzyszenie „DZIECKO", Stowarzyszenie Automobilklub Leszczyński i Stowarzyszenie „Forum Demokratyczne” przygotowali dla uczestników festynu szereg atrakcji. Integracyjną część festynu wypełniły konkurencje o charakterze rodzinnym, w których wystartowało ponad pieciuset uczestników w wieku od 16 miesięcy (ten zawodnik wodnik startował przy pomocy mamy i taty) do 76 lat. Atmosfera radości i życzliwości towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.

Bawiące się rodziny: dzieci, młodzież i dorośli, próbowali swoich sił w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach, np. w dojeniu krowy, w rzutach do celu, w przechodzeniu pod nisko zawieszoną poprzeczką, w przeprawianiu się przez „rzekę” na skrzynkach, w przebijaniu włócznią wiszących baloników, w przechodzeniu pod nisko zawieszoną poprzeczką, w ujeżdżaniu byka, strzelaniu z wiatrówki, wyścigach na wózkach czy wędrówkach rodzinnych w specjalnej gąsienicy.

Organizatorzy przygotowali też dla uczestników festynu wiele niespodzianek. Festynowi towarzyszyły pokazy taneczne w wykonaniu wychowanków domu dziecka przygotowanych przez instruktorkę ze szkoły tańca „Desperado” z Gostynia. Występy nagradzono gromkimi brawami.

Oprócz pokazów tańca były przejażdżki konne. Poruszenie wśród uczestników festynu wywołał przyjazd głośnych i ciężkich motocykli przyprowadzonych przez miłośników tych pojazdów z Gostynia, Piasków, Krobi i okolicznych miejscowości. Pojazdy wzbudziły wielkie zainteresowanie małych i dużych uczestników festynu, którzy fotografowali się na tych wielkich i błyszczących maszynach, a przejażdżki tymi ciężkimi pojazdami były świetną atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Była też wielka dmuchana sześciometrowa zjeżdżalnia i olbrzymi suchy basen, na których dzieci (i dorośli) mogli się bezpiecznie wyszaleć. Bardzo rozgrzewały walki sumo, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Było też stoisko, przy którym można było zrobić sobie wesoły makijaż.

Przez cały czas trwania zabawy uczestnicy festynu częstowali się przygotowanymi przez organizatorów kiełbaskami z grilla, przepysznym bigosem przygotowanym przez panie kucharki z domu dziecka, pop cornem, watą cukrową oraz herbatą i kawą, a także przepysznym plackiem podarowanym przez piekarnię Aleksandra Dolczewskiego z Siemowa.

Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy rodzinami zastępczymi oraz kandydatami na rodziców zastępczych i pracownikami PCPR oraz Domów Dziecka. Rozmawiano też - w luźnej festynowej atmosferze, choć na tematy bardzo poważne - z psychologami, pedagogami i pracownikami socjalnymi. A wesoła zabawa trwała od rana aż do godzin popołudniowych.

Dyrektor PCPR w Gostyniu podziękował rodzicom zastępczym oraz pracownikom Domu Dziecka za codzienny poświęcenie i trud wychowywania dzieci wymagających wsparcia. Podziękował też wszystkim organizatorom za świetnie zorganizowaną imprezę, która przyniosła wiele radości i wrażeń nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom i opiekunom. W czasie trwania festynu wśród dzieci uczestniczących w grach i zabawach festynowych rozlosowano zestawy upominków-niespodzianek. Wśród nich były sprzęt AGD, sprzęt RTV, sprzęt turystyczny i sportowy, artykuły i przybory szkolne, zabawki i pluszaki-przytulanki, słodycze i inne wesołe prezenty.

Radość całych rodzin, wywołana wspólną zabawą, a zwłaszcza radość dzieci, były najlepszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przygotowali tę udaną imprezę rodzinną.
Rodzinne powitanie lata 2015 01
Rodzinne powitanie lata 2015 02
Rodzinne powitanie lata 2015 03
Rodzinne powitanie lata 2015 04
Rodzinne powitanie lata 2015 05
Rodzinne powitanie lata 2015 06
Rodzinne powitanie lata 2015 07
Rodzinne powitanie lata 2015 08
Rodzinne powitanie lata 2015 09
Rodzinne powitanie lata 2015 10
Rodzinne powitanie lata 2015 11
Rodzinne powitanie lata 2015 12
Rodzinne powitanie lata 2015 13
Rodzinne powitanie lata 2015 14
Rodzinne powitanie lata 2015 15
Rodzinne powitanie lata 2015 16
Rodzinne powitanie lata 2015 17
Rodzinne powitanie lata 2015 18