Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
III Rajd Smerfów

W sobotę (13.06.2015) po raz trzeci obył się samochodowy rodzinny „Rajd Smerfów 2015”. Warunkiem startu w rajdzie było zebranie i zgłoszenie załogi rodzinnej (rodzice i dzieci lub dziadkowie i wnuki) oraz specjalne ozdobienie pojazdu. Na starcie stanęło 9 załóg.

O dziewiątej rano załogi rodzinne z powiatu gostyńskiego i leszczyńskiego zjawiły się na kartodromie pod Górą Zamkową w Gostyniu. Powitał ich komandor rajdu Przemysław Burzyński. Komisja rajdu oceniła udekorowanie i właściwe przygotowanie techniczne pojazdów, w tym posiadanie fotelików dla dzieci. Pierwszą część rajdu stanowiły próby sprawnościowe dla dzieci, testy dla pilotów (najczęściej były nimi mamy), a także pokonanie specjalnego odcinka sprawnościowego, testującego umiejętności kierowców. Jak podkreśla Komandor rajdu - Kierowcy pokazali swoje nieprzeciętne umiejętności. W czasie tej próby sprawnościowej opony piszczały, hamulce się zagrzewały, a dym z rur wydechowych aut startujących w rajdzie chwilami przesłaniał widoczność.

Następnie załogi wyruszyły w 45-kilometrową trasę po Ziemi Gostyńskiej, by przy pomocy planu dotrzeć do wskazanych punktów kontrolnych, a następnie dotrzeć do parku przy Domu Dziecka w Bodzewie na festyn rodzinny „Powitanie lata”. W trakcie rajdu uczestnicy musieli wykonać sześć zaskakujących zadań specjalnych, np. zapytanie we wskazanym domu o wiek najmłodszego dziecka, spisanie numeru domu sołtysa, ustalenie godzin otwarcia sklepu, który należało wcześniej odnaleźć, czy policzenie latarni przydrożnych na wskazanym odcinku trasy. Trzeba też było odnaleźć specjalnego agenta, ukrywającego się na jednym z przystanków na trasie. Agent ten dostarczał drugą część mapy, bo uczestnicy rajdu na starcie dostali tylko plan połowy trasy.

Na metę w parku przy Domu Dziecka w Bodzewie dotarły wszystkie załogi. Uczestnicy opowiadali o niesamowitych emocjach, których dostarczyło im pokonanie trasy. A komisja rajdu podsumowała wyniki. Organizatorzy wręczyli puchary ufundowane przez Automobilklub Leszczyński i nagrody. Zwyciężyła załoga Damian i Karolina Domańscy z dziećmi. Drugie miejsce zajęli Jakub i Monika Gałat z dziećmi. Trzecie miejsce wywalczyli Hubert Latosiński i Agnieszka Maćkowska z dziećmi. Komisja przyznała też wyróżnienia. Otrzymały je załogi: Łukasz i Daria Bojańscy z dziećmi, Nikodem Miler i Patrycja Wyzujak z dziećmi, Krystian i Anna Ruszczyńscy z dziećmi, Wojciech i Marta Adamek z dziećmi, Mikołaj Grodzki i Iwona Zawadzka z dziećmi, Roman i Anna Burzyńscy z dziećmi.

Organizatorami III Rajdu Smerfa 2015 byli: Stowarzyszenie Forum Demokratyczne, Stowarzyszenie Automobilklub Leszczyński, Stowarzyszenie „Dziecko”, Dom Dziecka w Bodzewie, Dom Dziecka w Gostyniu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Warto przypomnieć, że Rajd Smerfów to impreza reaktywowana po kilkunastu latach przerwy. W poprzednich edycjach jej organizatorem było stowarzyszenie Automobilklub Leszczyński.
III Rajd Smerfow 2015 01
III Rajd Smerfow 2015 02
III Rajd Smerfow 2015 03
III Rajd Smerfow 2015 04
III Rajd Smerfow 2015 05
III Rajd Smerfow 2015 06
III Rajd Smerfow 2015 07
III Rajd Smerfow 2015 08
III Rajd Smerfow 2015 09
III Rajd Smerfow 2015 10
III Rajd Smerfow 2015 11
III Rajd Smerfow 2015 12
III Rajd Smerfow 2015 13
III Rajd Smerfow 2015 14
III Rajd Smerfow 2015 15
III Rajd Smerfow 2015 16
III Rajd Smerfow 2015 17
III Rajd Smerfow 2015 18