Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Festiwalowe śpiewanie

W Borku Wielkopolskim rozbrzmiała muzyka sakralna. Stało się tak za sprawą Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbył się 28 maja 2015 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Borku. Zaprezentowało się na nim blisko 100 artystów (uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych oraz członków zespołów parafialnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, mieszkańców domów pomocy społecznej i członków organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego, jarocińskiego, leszczyńskiego, śremskiego, ostrowskiego i kościańskiego), którym uważnie przysłuchiwało się jury w składzie: Marzanna Skrzypczak - Mizgalska i ks. Waldemar Partyka.

Na otwarcie festiwalu Sekcja Muzyczna działająca przy MGOK w Borku Wielkopolskim odśpiewała hymn festiwalu, a następnie Lidia Wytykowska i Justyna Chojnacka przywitały wszystkich zgromadzonych w imieniu organizatorów i złożyły podziękowania sponsorom, wręczając im pamiątkowe dyplomy i anioły wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni” z kolorowego szkła. Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał ks. Marek Dudek superior świętogórskiej Kongregacji św. Filipa Neri.

Konkurs był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, a także do zdobycia nowych doświadczeń, które pozwolą uczestnikom rozwijać swoje talenty i w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki. Widoczne było, że śpiewanie było dla artystów radością, zabawą i przygodą. Warto podkreślić, że otwarty charakter festiwalu pozwolił na integrację osób niepełnosprawnych z innymi uczestnikami, zaproszonymi gośćmi i środowiskiem lokalnym.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
a) w kategorii 7-11 lat: I miejsce - Karolina Mikołajczak (Lipno); II miejsce - Wiktoria Muszyńska (Leszno); III miejsce - Nikola Przybyła (Borek Wlkp.); Wyróżnienia - Jakub Świderski (Turek), Julia Molińska (Leszno), Wiktoria Wrotyńska (Poniec);
b) w kategorii 12-16 lat: I miejsce - Jagna Knapp (Krobia); II miejsce - Natalia Świtala (Ostrów Wlkp.); III miejsce - Natalia Polarska (Krobia); Wyróżnienia - Zespół „Fani Boga” (Lipno), Roksana Pawlak (Borek Wlkp.), Anna Opielewicz (Dolsk);
c) w kategorii 17 lat i więcej: I miejsce - Weronika Kazimierczak (Borek Wlkp.); II miejsce - Zespół „Sator” (Poznań); III miejsce - Zespół „Makatka” (Pogorzela); Wyróżnienia - Andżelika Śpitalniak (Marszew);
d) w kategorii osoby niepełnosprawne: I miejsce - Natalia Bulińska (Chwałkowo); II miejsce - Zespół WTZ Piaski; III miejsce - Marcin Chłodziński (Łagiewniki); Wyróżnienia - Beata Jarczyńska (Kąkolewo), duet Malwina Stróżyk i Zuzanna Trawka (Chwałkowo), Zespół „Pogo-dni” (Jarocin).

Przedsięwzięcie „Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej” realizowane było przez Stowarzyszenie Borecki Lider Aktywności Społeczno-Kulturalnej „BLASK” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borku Wlkp., Szkołą Podstawową i Zespołem Szkół w Borku Wlkp. oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kreatywni”. W realizację zadania włączyło się także Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej i Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri z Gostynia.

Festiwal odbył się dzięki wsparciu finansowemu powiatu gostyńskiego oraz sponsorów.
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 01
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 02
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 03
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 04
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 05
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 06
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 07
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 08
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 09
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 10
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 11
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 12
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 13
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 14
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 15
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 16
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 17
Festiwal Piosenki Religijnej Borek 2015 18