Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Dwa tysiące na Górze

Ponad dwa tysiące osób przybyło na Świętą Górę w Piaskach k. Gostynia. Emeryci, renciści i niepełnoprawni seniorzy z całej Wielkopolski oraz z sąsiednich województw zawitali na XIV Świętogórskie Spotkania Seniorów (27 maja 2015 r.), których główna częścią są koncerty chórów. Imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia tradycyjnie udzielają też Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Tegoroczne Spotkania Seniorów rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Świętogórskiej, koncelebrowaną przez księdza biskupa Grzegorza Balcerka, biskupa pomocniczego poznańskiego. Następnie uczestnicy Spotkań przeszli do ogrodów klasztornych w okolice ołtarza polowego, gdzie serdecznie przywitała przybyłych Zastępca Burmistrza Gostynia Elżbieta Palka, której towarzyszył Wicestarosta Gostyński Czesław Kołak. A ze słuchaczami przeglądu chórów spotkał się też ks. superior Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri Marek Dudek.

Otwarcia XIV Świętogórskich Spotkań Seniorów dokonał Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu Andrzej Starosta. Przybyły specjalnie na tę uroczystość Henryk Zubert, Przewodniczący Okręgowego Zarządu PZERiI w Poznaniu, wręczył organizatorom puchar, będący wyrazem uznania za wyjątkową aktywność dla Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Gostyniu.

Jak podkreślała chórzystka ze Święciechowy - To dla nas ważny koncert. Przygotowaliśmy specjalny występ. I cieszymy się też ze spotkań ze znajomymi. A na Świętej Górze w Gostyniu po prostu chce się być. Radość seniorzy zademonstrowali tańcząc i bawiąc się wesoło w trakcie przesłuchań.

Uczestnicy spotkania mogli posilić się przygotowanym przez organizatorów posiłkiem, ale przede wszystkim spotkać się ze sobą, porozmawiać przy kawie, wysłuchać chórów i zespołów śpiewaczych z terenu Wielkopolski. Wystąpiło ich aż osiemnaście. Były to chóry: „Zawsze Młodzi” (Mosina), „Rydzyniacy” (Rydzyna), „Razem Raźniej” (Święciechowa i Długie Stare), „Chór śpiewaczy” (Belęcin), „Lutnia” (Zaniemyśl), „Zyga” (Koźmin), „Gama” (Września), „Katarzynki” (Słupia Kapitulna), „Złota jesień” (Kostrzyn), „Srebrny włos” (Włoszakowice), „Zespół Seniorów Bukowiec” (Bukowiec), „Złota Jesień” (Bukowiec Górny), „Złota Jesień” (Jaraczewo), „Kapela Emilia” (Krzykosy), „Chór Jarzębina” (Borek Wlkp.), „Wrzosy” (Września), „Tęcza” (Piaski Wlkp.), „Wiklinki” (Nowy Tomyśl).

Koncert chórów i zespołów śpiewaczych prowadzili Mirosław Maćkowiak i Jolanta Gardyś z Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu.

Jesteśmy tu razem i cieszymy się z tego. Pobyt na Świętej Górze to taki zastrzyk energii i optymizmu na długi czas - stwierdziła Maria - reprezentantka chóru z Bukowca, która na Świętogórskie Spotkania przybyła już po raz dziesiąty i dodała: - Za to należą się wielkie podziękowania organizatorom!
Dwa tysiace na Gorze 2015 01
Dwa tysiace na Gorze 2015 02
Dwa tysiace na Gorze 2015 03
Dwa tysiace na Gorze 2015 04
Dwa tysiace na Gorze 2015 05
Dwa tysiace na Gorze 2015 06
Dwa tysiace na Gorze 2015 07
Dwa tysiace na Gorze 2015 08
Dwa tysiace na Gorze 2015 09
Dwa tysiace na Gorze 2015 10
Dwa tysiace na Gorze 2015 11
Dwa tysiace na Gorze 2015 12