Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Piknik integracyjny i gra terenowa

Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ) w Leonowie podsumował swój dwuletni udział w projekcie „Przez Zakład Aktywności Zawodowej na rynek pracy”. Dzięki niemu 16 osób niepełnosprawnych skorzystało ze specjalistycznego wsparcia i znalazło pracę.

Na zakończenie projektu ZAZ w Leonowie zorganizował piknik integracyjny, na który zaprosił współpracujące stowarzyszenia i placówki. W strzelnicy LOK w Borku Wlkp. aktywnie i wesoło spędzili piątkowe (22.05.2015) popołudnie i wieczór uczestnicy Zakładów Aktywności Zawodowej w Koźminie i w Leonowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Kreatywni” w Piaskach, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, przedstawiciele Klubu Integracji Społecznej w Borku Wlkp., pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Pomocna Dłoń” w Borku Wlkp. Gośćmi specjalnymi byli Tomasz Grabowski - przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Marek Rożek - Burmistrz Borku Wlkp., Mirosław Sobkowiak - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Mieczysław Stanisławski - prezes Gminnej Organizacji LOK w Borku, Jerzy Fornalik - kierownik ZAZ w Koźminie i Gerard Misiaczyk - kierownik WTZ w Piaskach.

Wszystkich przybyłych powitał i zaprosił do udziału w zajęciach przygotowanych w ramach pikniku Grzegorz Marszałek - kierownik ZAZ w Leonowie.
Głównym punktem pikniku była gra terenowa „Odkrywcy”. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, docierali do wyznaczonych stref, w których czekały na nich ciekawe wyzwania, np. przeprawianie się przez Amazonkę, wydobywanie diamentów, wędrówka przez zaspy Antarktydy, pojedynek na Dzikim Zachodzie, rzut podkowami do celu, slalom w alkogoglach czy też wizyta w pracowni rękodzielniczej. Na koniec wśród uczestników gry terenowej zostały rozlosowane nagrody.

W projekcie „Przez Zakład Aktywności Zawodowej na rynek pracy” uczestniczyło siedem zakładów aktywności zawodowej z Wielkopolski oraz Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu i firma Beauty Vital. Jego liderem jest Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile. 130 osób niepełnosprawnych (w tym 16 z ZAZ w Borku Wlkp.) przeszło różne etapy przygotowania do pracy, począwszy od rekrutacji z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji, przez wsparcie psychologiczne, pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej, cykl szkoleń i praktyk zawodowych, po zatrudnienie wspomagane i zatrudnienie subsydiowane. Efekty są widoczne, gdyż po zakończeniu udziału w projekcie z 16 uczestników ZAZ w Borku Wlkp., aż 11 znalazło już zatrudnienie.
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 01
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 02
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 03
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 04
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 05
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 06
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 07
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 08
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 09
Piknik integracyjny i gra terenowa 2015 10