Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Świecimy na niebiesko

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu w dniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, zachęca mieszkańców naszego powiatu do przyłączenia się do akcji Polska na niebiesko.

Tego dnia Fundacja JiM chce, żeby ludzie dowiedzieli się, że autyzm to poważne zaburzenie neurologiczne.

Jak świecić? Możesz zapalić w oknie niebieskie światło, albo przypiąć niebieską wstążkę. I każdemu opowiadać o dzieciach z autyzmem.

Autyzm diagnozuje się już u jednego dziecka na sto. Dlatego 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, chcemy, żeby ludzie dowiedzieli się, że to ogromny problem społeczny. Żeby mieli więcej zrozumienia i tolerancji dla naszych dzieci. Tak, aby mogły się bawić się w piaskownicy z innymi dziećmi. Żeby przyjęto je do przedszkola, czy szkoły. I żeby w przyszłości ktoś zaoferował im pracę.

2 kwietnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie: Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney. Wraz z Fundacją JiM, prosimy o to, by Państwo także przyłączyli się do akcji i oświetlili na niebiesko jeden ze swoich obiektów (np. domek, okno, drzewo, budynek…).

Zorganizowanie takiej akcji ma osób związanych z autyzmem ogromne znaczenie. W ten sposób chcemy zwiększyć świadomość społeczną. Świecimy, żeby stworzyć lepszy świat dla dzieci z autyzmem.

Autyzm nie jest chorobą!
To całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem mają problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi dziećmi, a nawet z rodzicami. Nie chcą mówić, nie przytulają się, nie nawiązują relacji. Od świata innych wybierają własny świat. Autyzm jest ogromnym problemem społecznym.

Liczbę dzieci z autyzmem w Polsce szacuje się na kilkanaście tysięcy. Przyczyny autyzmu nie są znane. Nad ich odkryciem pracują największe umysły świata.

Szybka diagnoza i konsekwentna terapia dają dzieciom z autyzmem szansę na lepsze funkcjonowanie, SAMODZIELNOŚĆ.

Wczesne objawy autyzmu.

Jeżeli dziecko:
- nie mówi, zaczyna mówić zbyt późno, lub jego mowa nie służy porozumiewaniu się;
- unika patrzenia w oczy;
- nie nawiązuje kontaktu z innymi ludźmi (innymi dziećmi, a nawet rodzicami);
- wykonuje wciąż te same ruchy (np. macha rączką).

To sygnały, że jak najszybciej należy zgłosić się do specjalisty!
Autyzm_objawy