Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Czekaliśmy na tę wystawę

Zgodnie z wieloletnią tradycją Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, dużą imprezę integracyjną - XX Wystawę Wielkanocną. W tym roku jej motywem przewodnim była zagroda i jej mieszkańcy. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i przedszkolaków.

Do udziału w XX Wystawie Wielkanocnej zgłosiły prace swoich podopiecznych 22 organizacje i instytucje z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano blisko 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach aż do 30 kwietnia. Centralnym punktem wystawy była para wieśniaków. W ich role wcielili się mieszkańcy Domu. Na wystawie można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 200 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, radny powiatowy Ireneusz Lesiński, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak, kierownik Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach Anna Sowula, a także przedstawicielka P.P.H.U. CITO Sp. z o.o. Monika De Ville oraz Alicja Glinkowska właścicielka apteki „Świat Zdrowia”. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Wszystkich powitała gospodarz uroczystości Agnieszka Jackowiak Dyrektor DPS w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Janusz Sikora, podkreślając: - Czekaliśmy na tę wystawę z niecierpliwością, gdyż co roku wprowadza nas ona w czas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciel Zarządu Powiatu Janusz Sikora wręczył uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach. Życzył też, by Wielkanoc, przypominająca o zmartwychwstaniu Chrystusa, przyniosła wszystkim zmianę na lepsze.

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Klubów Seniora „Złota Jesień” w Krobi i w Gostyniu, Kół Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach i w Piaskach, Zespołu Śpiewaczego „Jawor” w Pogorzeli, Domów Pomocy Społecznej w Osieku, Chwałkowie, Lesznie, Pakówce, Mościszkach, Psarskich, Zakrzewie, Rogowie, Chumiętkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie i w Gostyniu, Przedszkoli w Pudliszkach, Krobi i Potarzycy, Zespołu Szkół w Brzeziu, Szkoły Podstawowej w Ciołkowie.

Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.
XX Wystawa Wielkanocna 01
XX Wystawa Wielkanocna 02
XX Wystawa Wielkanocna 03
XX Wystawa Wielkanocna 04
XX Wystawa Wielkanocna 05
XX Wystawa Wielkanocna 06
XX Wystawa Wielkanocna 07
XX Wystawa Wielkanocna 08
XX Wystawa Wielkanocna 09
XX Wystawa Wielkanocna 10
XX Wystawa Wielkanocna 11
XX Wystawa Wielkanocna 12
XX Wystawa Wielkanocna 13
XX Wystawa Wielkanocna 14
XX Wystawa Wielkanocna 15
XX Wystawa Wielkanocna 16