Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
To jest mój dom, bo ja innego nie miałem!

Na tradycyjne spotkanie przyjaciół i sponsorów (19.03.2015) wychowankowie i wychowawcy Domu Dziecka w Bodzewie zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność placówki przez cały miniony rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domu Dziecka jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom Domów Dziecka w Bodzewie i Gostyniu za okazywaną pomoc. W tym roku odbywało się pod hasłem: „Doceniamy! Rozkwitamy! Dziękujemy!”.

Gości powitała Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu Karolina Dolata. Podziękowała wszystkim przybyłym za wsparcie i okazywane serce, dzięki którym udało się przejść bezpiecznie miniony, a trudny, ze względu na grudniowe odejście i pogrzeb wychowawcy i zastępcy dyrektora Dariusza Marcinkowskiego, rok. Podkreśliła, że wsparcie wszystkich przyjaciół sprawiło, że te ciężkie chwile udało się przeżyć, a wszyscy podopieczni placówek w Bodzewie i Gostyniu oraz pracownicy znaleźli siły, by wspólnie dalej podążać ku swoim celom.

- Miniony rok, ale i początek obecnego to też czas, w którym dzieje się dużo dobrego. Zmodernizowano otoczenie Domu Dziecka w Gostyniu, powstał tam kompleks sportowo-wypoczynkowy. To olbrzymi wspólny sukces, gdyż inwestycja była planowana na lata, a dzięki wsparciu wielu z tu obecnych przyjaciół oraz tych nieobecnych z Holandii udało się nam zrealizować ją w niespełna rok. Dodatkowo, już w tym roku zmodernizowaliśmy w Domu Dziecka w Gostyniu aneks kuchenny i pokój dziennego pobytu. Dzięki wsparciu przyjaciół odbywa się też wiele dodatkowych zajęć dla wychowanków, np. terapia manualna, zajęcia taneczne czy nauka gry w zespole muzycznym. Dzieci uczestniczą też w ciekawych wycieczkach -
dodała Karolina Dolata i podkreśliła, że wsparcie to owocuje rozwojem i sukcesami wychowanków, którzy mają lepsze wyniki w nauce, ale też wygrywają np. przeglądy artystyczne. Dyrektor placówki zakończyła słowami - Tworzycie wielką rodzinę dla dzieci, którym tej rodziny zabrakło i za to Wam wszystkim serdecznie dziękuję!

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał przedstawiciel Zarządu Powiatu Janusz Sikora, który podkreślił, że tak wiele pozytywnych zmian w domach w Bodzewie i w Gostyniu - to przede wszystkim wynik zaangażowania i wielkiego serca Pani dyrektor oraz wszystkich pracowników placówki.

W imieniu byłych wychowanków wypowiedział się Antoni Kuś, wskazując na wyjątkową, niespotykaną gdzie indziej sytuację, w której to byli wychowankowie obecnie wspierają placówkę, co pokazuje, że Dom Dziecka jest dla nich ważnym miejscem w ich życiu. I dodał: - To też jest mój dom, bo ja innego domu nie miałem!

Do podziękowań przyłączyły się dzieci i wychowawcy, przygotowując dla wszystkich gości sympatyczne papierowe kwiaty i wesołe artystyczne podziękowanie za okazywane serce i wsparcie. Był występ kabaretowy, recytacje, przebojowe pokazy taneczne. Gorąco oklaskiwano też bluesowe aranżacje znanych przebojów zagrane przez wychowanków i wolontariusza Mariusza. Następnie odbyło się zwiedzanie, a po swoim domu oprowadzały przybyłych dzieci. Goście przekazali też wiele prezentów dla podopiecznych placówki w Bodzewie.

Na koniec wychowankowie, wychowawcy i goście zasiedli do wspólnej kolacji.
Spośród zaproszonych gości przybyli: przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Eleonora Gościniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch, Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka oraz reprezentanci firm i instytucji wspierających działalność Domu Dziecka w Bodzewie: EURO-COMFORT w Lesznie, WIX-FILTRON w Gostyniu, Zakładów Mięsnych „Konarczak” z Pogorzeli, Zakładów Mięsnych „DUDA” z Grąbkowa, firmy p. Nirberga z Warszawy, marketu „OBI” w Lesznie, Stowarzyszenia Kupców Ziemi Gostyńskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Przedsiębiorstwa „B. KACZMAREK” w Malewie, Przedsiębiorstwa „SIMET” S.A. w Piaskach, Zakładu TOP FARM w Goli, Biura Podróży MOANA w Gostyniu, Firmy „MARTEX” w Gostyniu, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Jerzego Nowaka w Pokrzywnicy, Zespołu Szkół w Bodzewie, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół w Brzeziu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Nadleśnictwa w Piaskach, Gabinetu Fizykoterapii i Rehabilitacji Teresy Mikołajczyk-Machowskiej w Lesznie, Szkoły Tańca „Desperado” w Gostyniu, Stowarzyszenia „Dziecko”, regionalnych mediów, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz byli wychowankowie bodzewskiej placówki, a także wolontariusze Krzysztof Mąkowski i Mariusz Tomczak.
To jest moj dom 2015 01
To jest moj dom 2015 02
To jest moj dom 2015 03
To jest moj dom 2015 04
To jest moj dom 2015 05
To jest moj dom 2015 06
To jest moj dom 2015 07
To jest moj dom 2015 08