Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Holenderskie rolatory
pomogą gostyńskim niepełnosprawnym

Kolejna partia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością trafiła do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Jest to trzynaście rolatorów ułatwiających poruszanie się osobom mającym problemy z samodzielnością. Można je już odbierać w siedzibie PCPR w Gostyniu przy ul. Nowe Wrota 7. Sprzęt jest udostępniany nieodpłatnie. Ta partia sprzętu, tak jak poprzednie, została przygotowana przez holenderską organizację pozarządową Kinderhuis Bodzewo. Zadbał o to jej lider Martin de Bruijn.

Sprzęt do Polski został przywieziony przez rodzinę van der Veen. Jan Jaap i Bonny działają aktywnie w stowarzyszeniu Kinderhuis Bodzewo oraz w zaprzyjaźnionej parafii St. Johannesga. M.in. wraz z innymi parafianami przyjęli dzieci z bodzewskiej i gostyńskiej placówki na wakacje latem ubiegłego roku. Do powiatu gostyńskiego przyjechali razem ze swoimi dziećmi, by pokazać im Polskę i zachęcać do współpracy z polskimi partnerami. Atrakcyjny pobyt holenderskich gości na Ziemi Gostyńskiej przygotował Dom Dziecka w Bodzewie na czele z dyrektor Karoliną Dolatą i jej zastępcą Edytą Marcinkowską. W ramach tego kilkudniowego i, jak podkreślają Holendrzy, miłego pobytu, oprócz uczestnictwa w życiu bodzewskiej placówki, odbyło się też spotkanie z przedstawicielem Zarządu Powiatu Gostyńskiego Januszem Sikorą. Holendrzy odwiedzili też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w którym zapoznali się z polskim system pomocy społecznej, a zwłaszcza systemem pomocy dziecku i rodzinie na przykładzie działań powiatu gostyńskiego.

PCPR w Gostyniu serdecznie dziękuje Janowi Jaapowi i Bonny van der Veen oraz Martinowi de Bruijn i organizacji Kinderhuis Bodzewo za kolejne wsparcie.
Holenderskie rolatory 2015 01
Holenderskie rolatory 2015 02
Holenderskie rolatory 2015 03
Holenderskie rolatory 2015 04