Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kobiety z niepełnosprawnością i film o Wilku

Problematyce wykluczenia kobiet z niepełnosprawnością poświęcony jest m.in. najnowszy numer „Integracji”, udostępniany nieodpłatnie na terenie powiatu gostyńskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Czasopismo przedstawia sytuację kobiet z niepełnosprawnością, którym brak dostosowanych gabinetów ginekologicznych i niewiedza lekarzy, jak postępować z pacjentką na wózku, odbierają prawo do bycia kobietą. To też cykl porad o tym, jak znaleźć dostępnego ginekologa, dobrać antykoncepcję czy zostać mamą…

Dodatkiem do najnowszego numeru dwumiesięcznika „Integracja” jest film na DVD „Rafał Wilk - człowiek ze stali”. Przedstawia on autentyczną historię sportowca, którego poważna kontuzja na torze żużlowym nie załamała, a można nawet powiedzieć, że rozpoczęła nowy, lepszy rozdział w życiu Rafała Wilka.

Dramat żużlowca (www.sportowefakty.pl/zuzel/rafal-wilk) rozegrał się na torze w Krośnie. W 2006 roku jeżdżący trener krośnieńskiej ekipy na prostej zahaczył o bandę i upadł na tor. Niestety po jego plecach przejechał klubowy kolega. Skutkiem upadku był uraz kręgosłupa, przez który wychowanek rzeszowskiej Stali stracił czucie w nogach. Dokument pokazuje, jak wyglądała walka Rafała o powrót do aktywnego życia aż po nową sportową pasję handbike (wyścigi kolarskie na trójkołowych rowerach o napędzie ręcznym). 40-latek jest bowiem podwójnym mistrzem paraolimpijskim z Londynu w tej dyscyplinie.

Kolejne artykuły dotyczą m.in. tracących ważność 30 czerwca 2015 r. dotychczasowych kart parkingowych i nowych kart, wydawanych na podstawie nowych, bardzo rygorystycznych kryteriów; czy też męskich chorób nowotworowych: raku jąder i prostaty. Można też zapoznać się z informacjami o e-bankach i innych rozwiązaniach przydatnych niepełnosprawnym. Są też porady prawne i informator o uprawnieniach pracowników z niepełnosprawnością.

PCPR w Gostyniu poleca również artykuł „Długa droga na studia” o problemach uczniów i studentów na wózkach oraz tekst „Samodzielność to podstawa” o problemach w wychowaniu dzieci z niepełnosprawnością oraz o tym, jakich błędów związanych z nadopiekuńczością nie popełniać…

W najnowszym numerze „Integracji” można też znaleźć informacje z Gali XII Konkursu „Człowiek bez barier” i historia Janusza Świtaja - „Człowieka bez barier 2014 r.” Warto też zapoznać się z opisem kampanii „Więcej nas łączy, niż dzieli” pokazującej, że świat pełnosprawnych i świat ludzi z niepełno sprawnościami to w wielkim stopniu ta sama rzeczywistość.

Wraz z „Integracją” jest też dostępny najnowszy numer Magazynu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych „Nasze sprawy”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że udostępnia nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza organizacjom pozarządowym, placówkom, instytucjom, firmom i osobom działającym na rzecz niepełnosprawnych dwumiesięcznik „Integracja”. Jest to magazyn dla niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Jest to możliwe dzięki udziałowi PCPR w Gostyniu w programie „Paczka integracji”. Obecnie dostępne są również numery archiwalne z 2014 r.
Magazyn można otrzymać (do wyczerpania posiadanych egzemplarzy) w godzinach urzędowania w PCPR w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7) oraz w Punkcie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin przy PCPR w Gostyniu, czynnym w środy od godz. 15:00 do 18:00. Publikacja dostępna jest też w Punkcie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Dziecko” (Centrum Informacyjno-Doradcze dla NGOs, ul. Parkowa 1a). Magazyn „Integracja” jest również dostępny w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Zachęcamy do skorzystania.
Integracja i Nasze Sprawy 2015 (1)