Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wielka Orkiestra zagrała rekordowo
- mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali 159 035,72 zł

Podsumowano udział powiatu gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w powiecie gostyńskim rekordowo!

W czwartkowe popołudnie (29.01.2015) w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” powiatowy sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizował spotkanie wolontariuszy z całego powiatu i tych, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 159 035,72 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci oraz ułatwiających godną opiekę medyczną seniorów. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze - bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach, np. w Gostyniu zbierali wolontariusze z trzech sztabów.

Podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie i organizację Wielkiej Orkiestry bez wydarzeń, które by niepokoiły oraz za to - że znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali podarowanego przez Polaków! A gostyński szpital dostał ostatnio z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt wart 230 tysięcy zł!

Tradycyjnie też wręczono najaktywniejszym wolontariuszom pamiątki: koszulki, kalendarze, kubki i gadżety WOŚP.

W dalszej części spotkania specjalnie dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali akcje w ramach WOŚP, odbył się seans filmowy.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu podkreślali, że młodzi wolontariusze są wspaniali: - Zagraliście fantastycznie, było przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom. Jesteście wspaniali!!!

Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali, przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.

Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych, wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko”, Klub Motocyklowy Black Legion, Leśne Diabły z Brzedni oraz lokalne media i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 88 263,03 zł oraz 32,76 euro i kilkadziesiąt sztuk bilonu w innych walutach.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 21 913,89 zł.
Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 26 514,78 zł.
Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 5 208,40 zł.
Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 17 135,62 zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Pępowa i Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci i godnej opieki seniorów!

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 90 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 100 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci.

Na kwotę: 88 263,03 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

kwesta wolontariuszy w Gostyniu - 20 766,29 zł,
Gostyński Koncert Finałowy w kinie Pod Kopułą (bilety, sprzedaż darów, fotokalendarze) - 13 027,96 zł,
Ochotnicza Straż Pożarna w Goli (festyn) - 10 840,43 zł,
kwesta w gminie Pępowo (wolontariusze Samorządu Uczniowskiego ZS SP i Gimnazjum w Pępowie) - 5 228,10 zł,
Koncert dzieci klas I-III Szkół Podst. nr 1, 2, 5 w Gostyniu w GOK - 4 442,83 zł,
Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska - turniej kręglarski - 3 613,00 zł,
Koncert Przedszkolaków (Przedszkola nr1, nr 7, nr 4, „Bajka” i „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) - 3 540,00 zł,
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Pogorzeli - 2 430,57 zł,
kwesta w gminie Borek (wolontariusze Zespołu Szkół w Borku Wlkp.) - 2 397,02 zł,
Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu - 2 368,00 zł,
Gimnazjum nr 2 w Gostyniu - 2 006,00 zł,
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu - 1 976,37 zł,
Szkoła Podstawowa Borku Wlkp. - 1 876,56 zł,
Szkoła Podstawowa w Sikorzynie - 1 811,20 zł,
Kąpiel Morsów w Brzedni i Kuchnia Polowa (Leśne Diabły) - 1 584,53 zł,
Szkoła Podstawowa w Siemowie - 1 503,00 zł,
Szkoła Podstawowa w Daleszynie - 1 361,50 zł,
Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu - 1 316,61 zł,
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie - 1 287,90 zł,
Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu - 1 005,84 zł,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - 859,58 zł,
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu - 692,98 zł,
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu  - 627,86 zł,
Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu - 566,09 zł,
Szkoła Podstawowa w Goli - 410,20 zł,
Salon Peugeot B&B Gostyń (wpłata indywidualna) - 400,00 zł,
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi - 323,51 zł.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim!

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak


I jeszcze przypomnienie:

Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty czwarty. Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

A 11 stycznia tego roku młodzi wolontariusze kwestowali, mimo zimnego, porywistego i przenikliwego wiatru, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Niektórzy wolontariusze, kwestując na rowerach, przejechali blisko 60 km, mimo silnego, niesprzyjającego wiatru. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często też obdarzali wolontariuszy dobrym słowem. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. W Gostyniu były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 1, nr 7, nr 4, „Bajka”, „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony ok. godz. 21:10 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie i dla mieszkańców Gostynia za kolejny wspólny finał. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: taneczne EV-DANCE i DESPERADO, wokalny DE FACTO oraz zespoły rockowe C-360 i CREDO BAND - wszystkie bardzo gorąco przyjęte przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 1700 zł gostyńskie złote serduszko, ufundowane przez Przyjaciół Orkiestry - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „WOŚP GOSTYŃ 2015”).

Sprzedano też m.in. przejażdżki czołgiem w czasie Strefy Militarnej, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, oraz na sesje fotograficzne i wideofilmowanie, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, zabawki, obrazy, maskotki, torty gostyńskich cukierników, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Był rekordowy Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił - tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im oraz wszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Zagrała też fantastycznie Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej, sprzedano tam np. lot szybowcem czy kino domowe. Był też koncert w Pogorzeli z udziałem dzieci i kapel muzycznych.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowościach, w których działali wolontariusze. Do akcji przyłączyły się licznie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkół W Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp., Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Daleszynie, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu i Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół w Starej Krobi, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, klasa policyjna z ZSR w Grabonogu oraz Black Legion Gostyń.
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 01
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 02
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 03
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 04
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 05
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 06
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 07
23 Final WOSP - podsumowanie koncowe 08