Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nie mogą uwierzyć

Pan Józef ze Stowarzyszenia Chorych Na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu otrzymał wózek o napędzie elektrycznym dla osoby niemogącej się samodzielnie poruszać. Pan Józef porusza się tylko przy pomocy kul i to tylko na kilkunastometrowych metrowych dystansach. A pojazd pozwoli mu na dojeżdżanie i uczestnictwo w zajęciach rehabilitacyjnych, które odbywają się w centrum rehabilitacyjnym odległym o kilka kilometrów od jego domu. Stały udział w rehabilitacji jest szczególnie ważny w radzeniu sobie z skutkami kolejnych rzutów choroby. Jeszcze niedawno pan Józef był całkowicie zależny od pomocy żony i swoich bliskich. Teraz jego stan się znacznie poprawił, a nieoczekiwany dar dodał mu dodatkowych sił do walki z tą nieuleczalną chorobą.

Wózek przekazał p. Józefowi przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w towarzystwie prezesa Stowarzyszenia Chorych na SM Bożeny Misiurek, która wcześniej przetestowała wózek, i wiceprezesa Walentego Ciszaka. Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako holenderska pomoc. To kolejne wsparcie w ramach współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo. Obok wózka elektryczne do podopiecznych PCPR w Gostyniu trafiły też cztery składane wózki dla niepełnosprawnych. Sprzęt przygotował, dzięki staraniom Martina de Bruijn, przyjaciela Domu Dziecka w Bodzewie i PCPR w Gostyniu, Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen.

Pojazd jest bardzo dobrym stanie, w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Posiada odpowiednie oświetlenie, kierunkowskazy i klakson. Ma kilka biegów, w tym wsteczny. Na jednym ładowaniu akumulatora pozwala przejechać ok. 20 km. Pan Józef i jego żona nie kryli wzruszenia i radości: - Patrzymy na ten wózek i ciągle nie możemy uwierzyć, że jest on u nas.

Przyjaciołom z Holandii należą się słowa podziękowania za stałe i bezinteresowne wspieranie podopiecznych powiatowego systemu pomocy.
Nie moga uwierzyc 2015 01
Nie moga uwierzyc 2015 02
Nie moga uwierzyc 2015 03
Nie moga uwierzyc 2015 04
Nie moga uwierzyc 2015 05
Nie moga uwierzyc 2015 06