Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nie wiemy,
jak mamy dziękować

Pan Stanisław otrzymał wózek o napędzie elektrycznym dla osoby niemogącej się samodzielnie poruszać. Parę lat temu stracił część nogi w tragicznym wypadku przy pracy, ale nie mógł uzyskać odpowiedniej pomocy po tym nieszczęściu. A teraz, jak stwierdził: - nareszcie ktoś zauważył moje problemy, pomógł mi, i przyniósł nieopisaną radość.

Ten specjalistyczny wózek SEDEO PUMA trafił do powiatu gostyńskiego jako kolejny holenderski dar. To element współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo. Ten sprzęt został przygotowany jako efekt jesiennej wizyty przedstawicieli powiatowych jednostek pomocy społecznej powiatu gostyńskiego w Holandii. Dar przygotował Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen we Fryzji (Holandia). Wózek do Polski trafił dzięki Martinowi de Bruijn, któremu pomógł jego podopieczny, Maciej Jakubowski - wychowanek Domu Dziecka w Bodzewie.

Wózek o napędzie elektrycznym dla osoby mającej trudności w samodzielnym poruszaniu się trafił w sobotę za pośrednictwem wolontariuszy PCPR w Gostyniu do pana Stanisława z Jeżewa. Pojazd jest bardzo dobrym stanie, w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Posiada odpowiednie oświetlenie, kierunkowskazy i klakson. Ma kilka biegów, w tym wsteczny. Na jednym ładowaniu akumulatora pozwala przejechać ok. 20 km. P. Stanisław podkreśla: - Nawet nie śniłem o takim szczęściu. Od paru lat nie oddalam się od domu, a teraz już myślę o samodzielnym wyjeździe do pobliskiego miasta.

Pan Stanisław i jego żona nie potrafili opanować radości i wzruszenia: - Nie wiemy, jak mamy dziękować. Nie liczyliśmy już na specjalną pomoc, a tu trafił do nas sprzęt, na który nigdy nie byłoby nas stać. Dziękujemy z całego serca.

Słowa podziękowania należą się przede wszystkim przyjaciołom z Holandii, którzy po raz kolejny bezinteresownie wspierają podopiecznych powiatowego systemu pomocy.
Nie wiemy jak dziekowac 2015 01
Nie wiemy jak dziekowac 2015 02
Nie wiemy jak dziekowac 2015 03
Nie wiemy jak dziekowac 2015 04
Nie wiemy jak dziekowac 2015 05