Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Muszą to być bardzo dobrzy ludzie

Pani Krystyna otrzymała skuter dla osoby mającej trudności z poruszaniem się. Ten specjalistyczny sprzęt trafił do powiatu gostyńskiego jako holenderski dar. To kolejna pomoc w ramach współpracy Domu Dziecka w Bodzewie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu z holenderską organizacją Kinderhuis Bodzewo. Kolejna partia sprzętów i wózków została przygotowana po uzgodnieniach w czasie jesiennej wizyty przedstawicieli powiatowych jednostek pomocy społecznej w Holandii. Przygotował ją Marco Rieke i dom opieki dla osób niepełnosprawnych w Heerenveen. To miejscowość we Fryzji (Holandia). O transport kolejnego zestawu sprzętów do Polski zadbał tradycyjnie Martin de Bruijn, wspierany tym razem przez swojego podopiecznego, Macieja Jakubowskiego - wychowanka Domu Dziecka w Bodzewie.

Skuter dla osoby mającej trudności w samodzielnym poruszaniu się trafił za pośrednictwem PCPR w Gostyniu do pani Krystyny (dane zastrzegła tylko do wiadomości PCPR w Gostyniu) z jednej z miejscowości k. Borku Wlkp. Pojazd jest bardzo dobrym stanie, w pełni przystosowany do poruszania się po drogach publicznych. Na jednym ładowaniu akumulatora pozwala przejechać ok. 20 km. Dla P. Krystyny to: - prawdziwy dar z nieba. Umożliwi mi codzienne wyjazdy do Borku. Nie pamiętam, żeby była tak szczęśliwa. Pani Krystyna nie kryła wzruszenia i popłakała się z radości: - Czuję się przywrócona do życia. Nie muszę już siedzieć zamknięta w domu. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że dostałam ten pojazd.

Pani Krystyna, zapraszając za pośrednictwem PCPR w Gostyniu darczyńców z Holandii na kawę przy okazji ich wizyty w powiecie gostyńskim, podsumowała: - Nie znam ich, ale muszą to być bardzo dobrzy ludzie.

Wraz ze skuterem dla osoby mającej trudności z poruszaniem się trafiły m.in. do powiatu gostyńskiego materace gumowane oraz przeciwodleżynowe, które PCPR w Gostyniu przekazało już do Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Przyjaciołom z Holandii należą się słowa podziękowania za stałe i bezinteresowne wspieranie podopiecznych powiatowego systemu pomocy.
Bardzo dobrzy ludzie 2015 01
Bardzo dobrzy ludzie 2015 02
Bardzo dobrzy ludzie 2015 03
Bardzo dobrzy ludzie 2015 04
Bardzo dobrzy ludzie 2015 05
Bardzo dobrzy ludzie 2015 06