Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kolejny rekord morsów dla WOŚP!

135 morsów z Gostynia, Leszna, Śremu, Poznania, Plewisk, Krzywinia zażywało zimowej (10.01.2015) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Cichowskie - Jezioro Mórka). Mimo przejmującego chłodnego wiatru, został pobity ubiegłoroczny rekord (w 2014 - 121) kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy mors 74 lata. Zbierano też datki do puszki, które zasilą konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy PCPR w Gostyniu.

W ten sposób już od trzynastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. W tym roku najliczniejszą grupę morsów stanowili członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” z Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, który poprowadził rozgrzewkę przed wejściem do wody. W tej grupie kapiących się znaleźli się też obaj szefowie powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak. Obok klubu „Morsów” z Gostynia równie licznie przybyli „Mrozoodporni”, klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu.

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia we współpracy z TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwali ratownicy z gostyńskiej Drużyny WOPR.
Kapiel morsow - WOSP 2015 01
Kapiel morsow - WOSP 2015 02
Kapiel morsow - WOSP 2015 03
Kapiel morsow - WOSP 2015 04
Kapiel morsow - WOSP 2015 05
Kapiel morsow - WOSP 2015 06