Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Gostyń się przygotował


Rusza XXIII ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale w Gostyniu gramy dla dzieciaków po raz dwudziesty czwarty! Pierwszą akcję dla Fundacji WOŚP zrobiliśmy już w roku przed pierwszym ogólnopolskim finałem!

Przyłącz się i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!
Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Jeszcze możesz przekazać swój dar serca i przynieść go na finałowe granie do GOK „HUTNIK” w sobotę (10.01.2015) lub niedzielę (11.01.2015). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP.
Podarowano już m.in. aparat fotograficzny, miniaturkę - replikę Forda sprzed II wojny światowej, gostyńskie złote serduszko XXIII finału WOŚP (jedyne na świecie), telefon komórkowy, ciepłe kurtki turystyczne czy talony na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne.

Wizyta w Warszawie
Przedstawiciele sztabu Gostyńskiego Finału WOŚP odwiedzili siedzibę Fundacji WOŚP w Warszawie, gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, zakupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w powiecie gostyńskim. Przywieźli stamtąd puszki, serduszka i kalendarze z autografami Owsiaka.
Spotkali się też z szefami Fundacji. Powiat gostyński, mimo, że mały, jest dobrze znany Fundacji WOŚP z dotychczasowych nieprzeciętnych dokonań i bardzo ciepło wspominany: - „To takie gorące i fajne nieduże miasto z Wielkopolski. Pozdrawiamy gorąco, wszystkich wolontariuszy i mieszkańców Ziemi Gostyńskiej. To fajnie, że gracie dla dzieciaków od samego początku. I teraz też będziemy razem 11 stycznia 2015 r.”

Szkolenie wolontariuszy
Sztab WOŚP w Gostyniu przeprowadził też szkolenie dla wolontariuszy z gmin Gostynia, Borku Wlkp. i Pępowa. Odbyło się ono w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Prowadzili je szefowie gostyńskiego sztabu i przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu młodszy aspirant Monika Curyk, który m.in. omówi podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Przedstawiono stan przygotowań do finału i rozdzielono kolejne zadania wolontariuszom, których w sztabie jest stu.

Zgłoś i zorganizuj imprezę
W siedzibie sztabu (PCPR w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7) można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu:
www.gostyn-pcpr.info/wosp i www.zsz-gostyn.com.pl/wosp.

Cel orkiestry
Szefowie gostyńskiego sztabu podkreślają, że: - „Orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a ciągle jeszcze brakuje sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia. Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu. Gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej…”

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO FINAŁOWEGO GRANIA I WSPÓLNEJ ZABAWY!
Gostyn gotowy - WOSP 2015 01
Gostyn gotowy - WOSP 2015 02
Gostyn gotowy - WOSP 2015 03
Gostyn gotowy - WOSP 2015 04
Gostyn gotowy - WOSP 2015 05
Gostyn gotowy - WOSP 2015 06
Gostyn gotowy - WOSP 2015 07
23 Final WOSP - Plakat